اکونومی نیوز / سیاسی

ایالت آریزونا پیروزی «جو بایدن» را تأیید کرد

کد خبر 67940 1399-09-11 00:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ایالت آریزونای آمریکا بطور رسمی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در این ایالت را تأیید کرد.
ایالت آریزونا پیروزی «جو بایدن» را تأیید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایالت آریزونا در جنوب غربی ایالات متحده روز دوشنبه بطور رسمی پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این ایالت تأیید کرد.
این در حالی است که کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا درنظر داشت تا در فهرست دعاوی حقوقی خود علیه نتایج آرای شمارش شده در انتخابات سوم نوامبر و با استناد به تقلب ادعایی در آرای پستی و سایر موارد تخلف، ایالت آریزونا را در این فهرست بگنجاند.
گفتنی است ایالت آریزونا که بطور سنتی به نامزدهای جمهوریخواه رأی می داد، برای نخستین بار از سال ۱۹۹۶ به سود یک دموکرات_ جو بایدن_ رأی داده است.
این در حالی است که ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ توانست «هیلاری کلینتون» دموکرات را در این ایالت با اختلاف ۳.۵ درصد (معادل ۹۱ هزار رأی) شکست دهد. اما در سال ۲۰۲۰، ترامپ با اختلاف تقریباً ۱۰،۴۵۰ رأی نتیجه را به رقیب دموکرات خود واگذار کرد.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


اعضای کنگره در صورت همدستی با شورشیان تحت پیگرد قرار می‌گیرند
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که در صورت اثبات همدستی اعضای کنگره با شورشیان در حمله ششم ژانویه به کنگره، این افراد باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

برنامه ویژه شبکه المنار از "آخرین دیدار" سیدحسن با سردار سلیمانی/ ماجرای تماس تلفنی با ابومهدی
شبکه تلویزیونی المنار امشب ساعت ۱۰ به وقت تهران در یک برنامه ویژه اقدام به پخش تصاویری جدید از "آخرین دیدار" سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید