قیمت مصوب لیموترش ۱۸ هزار تومان است

کد خبر 7610 1399-02-18 09:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در حالی که قیمت مصوب لیموترش توسط ستاد تنظیم بازار ۱۸ هزار تومان اعلام شده است، این محصول در بازار با قیمت‌های سرسام‌آوری به فروش می‌رسد.

محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران درباره علت افزایش ناگهانی لیموترش و شیرین در بازار گفت: علت اصلی افزایش این محصولات به خصوص لیموترش سوء استفاده برخی از افراد سودجو از فضا و شرایط به وجود آمده کرونایی در کشور است.
وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی تحت هیچ شرایطی تخلف گرانفروشی را قبول ندارد و با شناسایی گرانفروشان و محتکران اقلام خوراکی و غیر خوراکی برخورد خواهد کرد.
اسفنانی با بیان اینکه بالاترین قیمت برای عرضه لیموترش در بازار ۱۸۰ هزار ریال است، در واکنش به فروش این محصول با قیمت بیش از یک میلیون ریال، تصریح کرد: این موضوع مصداق بارز تخلف گرانفروشی است و شهروندان باید پس از مشاهده چنین موضوعاتی موارد را به سازمان تعزیرات حکومتی و سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.
وی افزود: قیمت مصوب عرضه لیموشیرین نیز مبلغی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ریال است و عرضه این محصول با قیمت بیش از آن تخلف گرانفروشی است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران با تاکید بر اینکه هیچ فروشنده ای حق این را ندارد که تحت شرایط حاکم بر کشور اقدام به دپو اقلام یا گرانفروشی کند، گفت: با احتکار در یکی از استان های جنوبی کشور قیمت محصول لیموترش و شیرین در بازار افزایش پیدا کرد.
وی افزود: تا ۲۰ روز دیگر محصول و برداشت جدید به بازار تزریق خواهد شد لذا زیاده خواهی فروشندگان و فرصت طلبی آن ها از شرایط کشور با واکنش محکم تعزیرات مواجه خواهد بود.
به گفته اسفنانی گشت های تعزیرات حکومتی در بازار های تهران به صورت فعال و مستمر در حال انجام وظایفشان هستند و از شهروندان می خواهیم تا با مشاهده تخلفات اعم از گرانفروشی، احتکار و ... را به ماموران ما گزارش دهند تا در چارچوب قانون با هنجار شکنان بازار برخورد کنیم.
با توجه به موضوعات مطرح شده، بایستی دید که سرانجام کنترل بازار و قیمت اجناس مورد مصرفی مردم به کجا خواهد رسید و در نهایت در چه زمانی شاهد ثبات قیمتی در بازار های کشور خواهیم بود.

کلمات کلیدی » کرونا | بازار | تهران | مردم | ریال |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :
xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج