اکونومی نیوز / سیاسی

پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت پیگیری شود

کد خبر 66814 1399-09-08 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پی ترور دانشمند هسته‌ای شهید، دکتر محسن فخری‌زاده پیامی صادر کردند.
پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده  مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت پیگیری شود


متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیمدانشمند برجسته و ممتاز هسته ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاشهای علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه ی دست اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه ی بخشهائی که وی بدانها اشتغال داشت. اینجانب به خاندان مکرم او و به جامعه ی علمی کشور و به همکاران و شاگردان او در بخشهای گوناگون، شهادت او را تبریک و فقدان او را تسلیت میگویم و علو درجات او را از خداوند مسألت میکنم.
سیّدعلی خامنه ای۸ آذرماه ۹۹
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


هزینه تسلیم در برابر زورگویان بیشتر از ایستادگی مقابل آنها است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تجربه جمهوری اسلامی در طول ۴ دهه نشان داده است که هزینه تسلیم در برابر قدرت‌های زورگو به مراتب بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آنها است.

گروه راستگرا و افراطی پسران مغرور ترامپ را از امپراتوری عزل کرد
گروه "پراد بویز" مدت‌ها در شمار حامیان ترامپ بود. آن‌ها ترک کاخ سفید را خیانت به خود تلقی می‌کنند. عدم عفو آشوبگران عامل حمله به ساختمان کنگره از سوی ترامپ نیز باعث ناخشنودی هواداران این گروه افراطی شده است.

سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد
فعال سیاسی اصولگرا گفت: سید حسن در سال‌های اخیر همواره با یک جریان نزدیکی و حشر و نشر داشته است که چنین رویکردی به هیچ وجه با جایگاهی که به واسطه انتصاب به بنیان‌گذار انقلاب داردف متناسب نیست.

منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در ریاض خبر دادند
منابع خبری امروز (شنبه) از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در ریاض پایتخت عربستان در پی شلیک یک فروند موشک بالستیک یمن خبر دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید