اکونومی نیوز / سیاسی

کیومرث نیاز آذری دستگیر شد نیاز آذری که بود و چرا بازداشت شد؟

کد خبر 66533 1399-09-07 18:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کیومرث نیازآذری توسط حفاظت اطلاعات قوه‌قضائیه دستگیر شد. نام فرزند کیومرث نیاز آذری، مصطفی نیازآذری بارها در دادگاه اکبر طبری شنیده شد. کیومرث نیازآذری تا سال ۱۳۸۵ ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را عهده دار بود
کیومرث نیاز آذری دستگیر شد نیاز آذری که بود و چرا بازداشت شد؟


 کیومرث نیازآذری توسط حفاظت اطلاعات قوه قضائیه دستگیر شد.
کیومرث نیاز آذری از زمان تاسیس وزارت اطلاعات تا سال ۸۵ ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را بر عهده داشت. وی پس از بازنشستگی در سال ۸۵ تقریبا به مدت ده سال بر صندلی ریاست دانشگاه آزاد مازندران تکیه زد و در نهایت با آمدن علی اکبر ولایتی به این دانشگاه برکنار شد.
 
  کیومرث نیازآذری که بود؟
خبرگزاری فارس درباره او نوشته است: کیومرث نیازآذری همان کسی است که در زمان غیبت هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری سال ۸۸ در حسینیه امام خمینی (ره)، میزبان این دو نفر در مناطق خوش آب و هوای شمال کشور بود.
کیومرث نیازآذری تا سال ۱۳۸۵ ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را عهده دار بود مشارکت در قاچاق ۲ تن طلا؛ اتهام کیومرث نیازآذری پدر مصطفی نیازآذری
فرزند کیومرث نیاز آذری، مصطفی نیازآذری، متهم ردیف پنجم پرونده اکبر طبری است که پس از دستگیری طبری از کشور خارج شد. او به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است.
گفته می شود مصطفی نیاز آذری به پشتوانه پدرش، کیومرث نیاز آذری، از رانت های مختلف اقتصادی بهره مند شده است و البته شایان ذکر است که خاندان نیازآذری بخش بزرگی از ییلاقات بندپی سوادکوه و بندپی شرقی بابل را به غنیمت گرفتند.
مصطفی نیاز آذری با استفاده از رانت پدر فعالیت های اقتصادی فراوانی داشته که البته به فساد آلوده بوده است
مصطفی نیازآذری از عناصر اصلی ارتشاء در شبکه اکبر طبری است که با تشکیل ۱۰ شرکت صوری در داخل و خارج از کشور با نفوذ در بستر قضایی و بانکی کشور و با فاکتورسازی و ثبت سفارش های صوری اقدام به خروج ارز از کشور کرده و از این طریق به اموال نامشروع زیادی نیز دست پیدا کرده است. مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث
رسول قهرمانی، نماینده دادستان در خلال برگزاری دادگاه پرونده طبری، پیرامون ارتباطات مصطفی نیازآذری و طبری گفته بود: فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است. مصطفی نیاز آذری است که متهم ردیف پنجم پرونده است،  او نیز متواری است. نیاز آذری همچون طبری متهم ردیف اول پرونده اهل بابل است. نیازآذری متولد سال ۱۳۵۷ شمسی و فرزند کیومرث نیازآذری است. کیومرث نیازآذری تا سال ۱۳۸۵ ریاست اداره کل اطلاعات استان مازندران را عهده دار بود؛ که پس از بازنشستگی در سال آن سال تقریبا به مدت بیش از ده سال رییس دانشگاه آزاد مازندران بود که با آمدن ولایتی، از این سمت برکنار شد! مصطفی نیاز آذری با استفاده از رانت پدر فعالیت های اقتصادی فراوانی داشته که البته به فساد آلوده بوده است. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | بانک | وزارت | قاچاق | ریال | نماینده | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید