اکونومی نیوز / سیاسی

پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان «تیگرای» ادامه می یابد

کد خبر 64325 1399-09-02 02:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت اتیوپی تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری را رد و اعلام کرد که نیروهای این کشور در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی، شهر دیگری را نیز تصرف کردند.
پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان «تیگرای» ادامه می یابد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت اتیوپی روز شنبه با رد تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری اعلام کرد که نیروهای اتیوپیایی در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی که هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی قرار دارد، شهر دیگری را نیز تصرف کرده‌اند.
دولت اتیوپی همچنین اعلام کرد که نیروهای [شورشیان] مستقر در استان تیگرای در حال تخریب جاده‌ها و پل‌ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای اتیوپی به سمت شهر «مکله» پایتخت این منطقه با حدود نیم میلیون نفر جمعیت هستند.
اما از سوی دیگر، نیروهای شورشی مستقر در منطقه تیگرای برای دشمنان خود که در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند، یک «جهنم» را وعده داده و در عین حال، منکر تخریب پل‌ها شدند.
گفتنی است که با آغاز درگیریها از روز چهارم نوامبر سال جاری و در مدت زمانی کمتر از یک ماه صدها و حتی احتمالاً هزاران نفر کشته شده و بیش از ۳۰ هزار تن دیگر نیز به عنوان پناهجو به کشور مجاور، سودان گریخته‌اند.
افزون بر آن، این درگیری نظامی به ورای منطقه تیگرای کشیده شده و شورشیان مستقر در این منطقه به سمت منطقه مجاور «آمهارا» و کشور اریتره راکت پرتاب کرده‌اند که باعث تشدید نگرانی‌ها از وقوع یک جنگ گسترده‌تر و فروپاشی کشور چندقومی اتیوپی شده است.
با این حال، که دولت «آبی احمد» نخست وزیر اتیوپی اعلام کرده است که به زودی پس از تصرف چندین شهر حومه به شهر مکله خواهد رسید. در همین ارتباط روز شنبه اعلام شد که شهر «آدیگرات» در فاصله ۱۱۶ کیلومتری شمال مکله نیز به دست نیروهای اتیوپی سقوط کرد.

کلمات کلیدی » دولت | وزیر | پایتخت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید