اکونومی نیوز / کشاورزی

تامین ارز واردات کمباین کاشت پنبه

کد خبر 64317 1399-09-02 00:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت تامین بذر و نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان تاکید کرد.


 کاظم خاوازی در جلسه شورای عالی زراعت درباره بذر گندم اظهار کرد: استان هایی که مازاد بذر دارند باید تشویق شوند که بذر مازاد خود را در اختیار استان های همجوار قرار دهند تا مشکلات استانی حل شود.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در هیچ کشوری، دولت بذرمال گندم را رایگان در اختیار کشاورز قرار نمی دهد، خاطرنشان کرد: به دلیل افزایش ۲۵ درصدی قیمت کود، بذرمال را رایگان در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.
خاوازی عنوان کرد: باید نهاده های کشاورزی، در کانون های مهم تولید گیاهان استراتژیک در استان ها متمرکز شود. همچنین تحت هر شرایطی باید ۵۰۰۰ تن بذر سویا توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خریداری شود.
وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با برطرف کردن مشکلات آفت کش ها تصریح کرد: باید مشکلات مربوط به تامین علف کش ها برطرف شود و شرکت خدمات حمایتی برای خرید آفت کش های عمومی مانند آفت کش های سن گندم وارد عمل شود تا در صورت نیاز به بازار تزریق کند.
وی افزود: ما در بازار دخالت نمی کنیم اما هر زمان که احساس کنیم بازار با کشاورزان همراهی نمی کند، به آن ورود خواهیم کرد.
خاوازی تاکید کرد: کودهای زیستی و کمپوست با استانداردهای مجاز به عرصه تامین کود کشور وارد شود.
وی در رابطه با مکانیزاسیون پنبه عنوان کرد: ارز مورد نیاز برای واردات کمباین کاشت پنبه تامین شده است و واردکنندگان می توانند برای واردات اقدام کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم کشت پنبه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: کشت پنبه در سیستان و بلوچستان می تواند کارخانه تولید پارچه بلوچ را دوباره راه اندازی کند و در اقتصاد کشاورزان منطقه موثر خواهد بود.
خاوازی با بیان این که باید از موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر و نهال حمایت شود، تصریح کرد: این موسسه آفتابگردان هیبرید، ارقام کلزای بسیار مرغوب، بذور اصلاح شده سبزی و صیفی عالی دارد و باید به یافته های تحقیقاتی توجه ویژه ای شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بازار | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / کشاورزی


توزیع مرغ گرم در بازار با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان
معاون وزارت جهاد کشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور از چند روز گذشته روزانه نزدیک به ۳۰۰ تن مرغ گرم را با قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می‌کند که پایین‌تر از قیمت مصوب است.

مقایسه انواع سمپاش های دستی و شارژی
صحبت کردن از سمپاش کار ساده ای است، اما وقتی قصد خرید یک سمپاش مناسب را داشته باشید متوجه تنوع بسیار زیاد این محصول می شوید.

مقایسه انواع سمپاش‌های دستی و شارژی
وقتی قصد خرید یک سمپاش را داشته باشید، متوجه تنوع بسیار زیاد این محصول می‌شوید. پس با ما همراه باشید تا آشنایی کوتاه و مختصری از انواع سمپاش‌ها به شما ارائه دهیم تا بتوانید یک انتخاب مناسب و یک خرید خوب داشته باشید.

گرانی، محصول مدیریت مرغی وقتی قیمت مرغ، ابزار سنجش کارآمدی دولت می‌شود
در روزهایی که بازار به حال خود رها شده است، دولت و کارگروه تنظیم بازار خود به افزایش قیمت ها دامن می زنند و به راحتی با افزایش قیمت ها موافقت می کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید