اکونومی نیوز / بازار و تجارت

ترخیصِ محموله جنجالی ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی بوش آلمان متوقف شد+سند

کد خبر 64235 1399-09-01 18:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پس از چند روز جریان سازی رسانه‌ای در خصوص محموله جنجالی و پرحرف و حدیث ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی بوش آلمان و بعد از کشمکشهای فراوان، گمرک ایران دستور عدم ترخیص این محموله لوازم خانگی را صادر کرد.
ترخیصِ محموله جنجالی ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی بوش آلمان متوقف شد+سند


مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران امروز اول آذر 99 در مکاتبه ای با ناظر گمرکات استان هرمزگان با توجه به مکاتبه دفتر حقوقی گمرک ایران و مستند به رای شعبه پنجم دیوان عدالت اداری، نوشت، خواهشمند است، دستور فرمایید وفق مفاد دادنامه صادره از ترخیص کالا خودداری و با رعایت کامل مقررات اقدامات لازم انجام شود.

بر اساس خبری که اواخر هفته گذشته منتشر شد ، محموله بزرگی از لوازم خانگی جزو گروه چهار (دارای محصول مشابه داخل که ثبت سفارش آنها ممنوع شده است) در آستانه ترخیص از یکی از گمرکات کشور قرار گرفته بود.
لازم به ذکر است، واردات این دسته از کالاها در زمان حاضر به کشور ممنوع است و مدت زمان ترخیص کالاهای گروه چهار که پیش از اعلام ممنوعیت به کشور رسیده بودند نیز پایان یافته است.
بر این اساس طبق اعلام مسئولان این محموله شامل 420 کانیتنر انواع لوزام خانگی از یک برند آلمانی است. براساس بررسی های انجام شده، این کالاها هم  دارای ثبت سفارش معتبر (تمدید شده) است و هم تأیید منشا ارز شده است، بحث تأمین ارز آن نیز از طریق ارز نیمایی و با صدور کد ساتا صورت می گیرد، همچنین  تمدید ثبت سفارش محموله 420 کانتینری مذکور با رای دیوان عدالت اداری انجام شده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | واردات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


منتظر کاهش قیمت مرغ باشید
بازرگانی نائب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار کرد: با توجه به تامین نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری انتظار می‌رود در روزهای آینده، بازار مرغ به ثبات برسد و این محصول با نرخ مصوب عرضه شود.

مصرف لبنیات ۲۰ درصد کاهش یافت کنترل نسبی قاچاق شیرخشک از مرز‌ها
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی درباره تاثیر افزایش مجدد قیمت لبنیات در هفته‌های اخیر بر میزان مصرف بیان کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که مصرف لبنیات ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

قیمت مرغ به زودی کاهش می‌یابد
وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از میادین میوه و تره بار استان تهران گفت: به زودی قیمت مرغ کاهش پیدا می‌کند و به قیمت مناسب و مصوب می‌رسد، به نحوی که مردم احساس رضایت کنند.

وعده کاهش قیمت گوشت در بازار لاشه گوسفندی کیلویی ۹۰ هزار تومان
بازرگانی باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از انباشت ۸۰ هزار راس گوساله آماده کشتار و ۲.۵ تا ۳ میلیون راس دام سبک در واحدهای دامداری خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید