اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

سوئیفت: دلار عقب افتاد یورو پرتراکنش‌ترین ارز جهان شد

کد خبر 64161 1399-09-01 16:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سوئیفت اعلام کرد برای اولین بار در ۸ سال گذشته میزان تراکنش های بانکی با یورو از دلار پیشی گرفته است.
سوئیفت: دلار عقب افتاد یورو پرتراکنش‌ترین ارز جهان شد


جامعه ارتباطات مالی مخابراتی بین بانکی جهان (سوئیفت) اعلام کرد برای اولین بار در ۸ سال گذشته یورو از دلار پیشی گرفته و بیشترین تراکنش های جهان را به خود اختصاص داده است.
طبق گزارش بلومبرگ از داده های ماهانه سوئیفت، آخرین باری که یورو پرکاربردترین ارز جهان شده بود فوریه ۲۰۱۳ بوده است.
داده های سوئیفت که تراکنش های بین بانکی بین المللی بیش از ۱۱ هزار بانک و مؤسسه مالی را در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به عهده دارد نشان داد که ماه گذشته ارز واحد اتحادیه اروپا بیشترین کاربرد را داشته است. به دنبال یورو، دلار و سپس پوند انگلیس و به دنبال آن ین ژاپن قرار گرفته اند. پنجمین ارز پرکاربرد جهان دلار کانادا شد که یوآن چین را به جایگاه ششم فرستاد.
آمار سوئیفت نشان داد که در ماه اکتبر ۳۷.۸ درصد از تراکنش های بانکی جهان با یورو انجام شده است که این ۶ درصد نسبت به سال گذشته جهش داشته و بالاترین سطح از فوریه ۲۰۱۳ تا کنون است.
استفاده از دلار آمریکا با سقوطی ۴.۶ درصدی نسبت به سال گذشته در این ماه به ۳۷.۶۴ درصد رسید.
بر اساس داده های بلومبرگ دلار آمریکا نسبت به رکورد ماه مارس خود ۱۱ درصد در برابر ارزهای مهم جهان سقوط کرده است. با این حال دلار همچنان اولین ارز ذخیره دنیا باقی مانده و ۶۱ درصد از ذخایر ارزی رسمی جهان را به خود اختصاص داده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | یورو | بانک | چین |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان


دلار در مسیر ریزش
جهان فارس به نقل از رویترز نوشت: بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، به احتمال زیاد حداقل تا 6 ماه آینده شاهد تداوم روند کاهشی ارزش دلار در بازار جهان ی خواهیم بود.

شگفتی جهان از دستاوردهای معجزه آسای فقرزدایی در چین
«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین پنجشنبه ۳ دسامبر (13 آذر) در پکن اعلام کرد که پس از 8 سال مبارزه مداوم، چین وظیفه فقرزدایی را در عصر جدید طبق زمان مقرر به اتمام رساند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید