اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تعمیق کاهش تولید اوپک پلاس به تعویق می‌افتد

کد خبر 64143 1399-09-01 15:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر یکی از پالایشگاه‌های‌ نفت ژاپن پیش‌بینی کرد که اوپک پلاس برنامه تسهیل کاهش تولید نفت خود در ماه ژانویه را به تأخیر بیندازد.
تعمیق کاهش تولید اوپک پلاس به تعویق می‌افتد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تی سوتومو سوگیموری، رئیس اتحادیه نفت ژاپن (PAJ) روز جمعه (۳۰ آبان‎ماه) در کنفرانسی خبری پیش‌بینی کرد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) برنامه تسهیل کاهش تولید خود در ماه ژانویه را به تأخیر می‌اندازند و کاهش تولید کنونی این ائتلاف را تمدید می‌کنند، اوپک پلاس اکنون ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز از تولید خود می‌کاهد.
وی اعلام کرد: با توجه به کاهش تقاضای نفت هم‌زمان با موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا، احتمال دارد اوپک پلاس محدودیت‌های تولید کنونی خود را پس از ماه ژانویه نیز حفظ کند.
نشست بعدی اوپک و متحدانش ۳۰ نوامبر و یکم دسامبر (دوشنبه و سه‌شنبه ۱۰ و ۱۱ آذرماه) برگزار می‌شود.
توافق کاهش تولید اوپک پلاس در اوایل سال جاری میلادی و برای تلاش به‌منظور مقابله با تأثیر کاهش تقاضای ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان انجام شد.
برخی منابع معتقدند که اعضای این ائتلاف اکنون متمایل هستند برنامه توافق‌شده پیشین برای تسهیل کاهش تولید به مقدار حدود ۲ میلیون بشکه در روز در ماه ژانویه را به تعویق بیندازند.
مدیر پالایشگاه انوس، بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت ژاپن، افزود: به دلیل افزایش اخیر در موارد ابتلاء به ویروس کرونا، ممکن است تقاضای بنزین ژاپن در ماه دسامبر و ژانویه بار دیگر کاهش یابد.
انتظار می‌رود تقاضای بنزین ژاپن در ماه نوامبر نسبت به پارسال تنها ۲ درصد کاهش یابد.
سوگیموری گفت: امکان دارد این کاهش تقاضا در ماه دسامبر و ژانویه تا ۹ درصد افزایش یابد.

کلمات کلیدی » کرونا | نفت | ویروس | اوپک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


آیا حقوق سال آینده کارگران افزایش پلکانی خواهد داشت؟
یک مقام مسئول کارگری پیشنهاد کرد حداقل دستمزد سال آینده کارگران در شورای عالی کار به شکل پلکانی و با درنظر گرفتن معوقات مزدی سالهای قبل تعیین شود تا از این طریق بخشی از هزینه های زندگی کارگران جبران شود.

برنامه افزایش ضریب بورس در جامعه
مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران در پیامی به مناسبت ۱۵ آذرماه سالروز تاسیس شرکت بورس اوراق بهادار تهران، خواستار افزایش ضریب نفوذ بورس در اقتصاد کشور شد.

صرفه جویی ۴۰ درصدی مصرف آب در پایاب دریاچه ارومیه
مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه از صرفه جویی ۴۰ درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه خبر داد.

قیمت مرغ به ثبات می‌رسد
نائب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: با توجه به تامین نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری انتظار می‌رود در روزهای پیش رو بازار مرغ به ثبات برسد و این محصول با نرخ مصوب عرضه شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید