اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

مردم به خرید و فروش‌های آنلاین ورود نکنند قیمت طلا و سکه

کد خبر 64132 1399-09-01 15:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه تمام واحد‌های صنفی طلا‌فروشی و بازار اصلی تا دو هفته آینده تعطیل است گفت: توصیه می‌کنیم طی این مدت مردم به خرید و فروش طلا و سکه در فضای مجازی ورود نکنند.
مردم به خرید و فروش‌های آنلاین ورود نکنند قیمت طلا و سکه


ابراهیم محمدولی با بیان اینکه همه واحد های صنفی طلا فروشی و بازار اصلی طلا تا دو هفته آینده به دلیل محدودیت های کرونایی تعطیل است، درباره وضعیت قیمت ها در این ایام توضیح داد: طی این مدت هیچ داد و ستد فیزیکی انجام نمی شود لذا قیمت های اعلام شده صرفا منطبق با نرخ روز ارز و بهای اونس جهانی است و نمی توان روی آن حساب کرد.
وی درباره خرید و فروش در فضای مجازی توصیه کرد: در ایام تعطیلی بازار اصلی طلا برخی از متقاضیان به سمت خرید و فروش های آنلاین می روند، ولی ما بار ها توصیه کرده ایم که بهتر است مردم به این فضا ورود نکنند.
محمدولی تاکید کرد: زیرساخت فضای مجازی برای خرید و فروش طلا و سکه مناسب نیست به همین خاطر تاکید داریم که مردم طی این مدت که بازار طلا تعطیل است، برای ورود به فضای آنلاین احتیاط کنند و تا جایی که امکان دارد با این شرایط معامله ای انجام ندهند.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این سوال که وضعیت قیمت طلا و سکه بعد از بازگشایی بازار چطور خواهد بود؟ گفت: احتمال می دهیم بعد از اتمام محدودیت ها، طلا و سکه طبق آخرین نرخ اعلام شده یعنی قیمت های پنجشنبه هفته پیش شروع به کار کند و اگر هم نوسانی رخ دهد بسیار جزیی خواهد بود.
محمدولی با تشریح قیمت های امروز یکم آذر ماه بیان کرد: در جریان معاملات بازار آزاد تهران، تا این لحظه از معاملات، قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۲میلیون و ۱۰۰هزار و سکه طرح قدیم ۱۱میلیون و ۴۰۰هزار تومان است؛ همچنین نیم سکه شش میلیون و ۳۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۳۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۵۰۰هزار تومان قیمت گذاری شد.
رییس اتحادیه طلا افزود: قیمت اونس جهانی در بازار امروز ۱۸۷۱دلار و ۴۰سنت، مثقال طلا چهار میلیون و ۹۱۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۳۳هزار تومان است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | دلار | ارز | طلا | بازار | تهران | مردم | مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


دستورالعمل های جدید در زمان پیش‌گشایش معاملات بورس
بازار مالیبر اساس یک اطلاعیه جدید، نحوه دریافت سفارش در مرحله پیش‌گشایش معاملات بورس و فرابورس تغییر کرد.

سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟
ارزش واقعی سهام عدالت تحت تأثیر نوسانات بازار سرمایه افزایشی یا کاهشی می‌شود و با اینکه طی هفته های گذشته به دلیل صعود بازار ، افزایش یافته بود، اما روز چهارشنبه نسبت به سایر روزهای هفته کمی کاهش یافت.

بیمه اجباری ۳۰ میلیون خانه پرداخت حق بیمه از طریق قبض برق
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به قانون صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: بر اساس این قانون ۳۰ میلیون خانه تحت پوشش بیمه اجباری حوادث طبیعی قرار می گیرند و مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه می آید.

وزیر اقتصاد: شرایطی ایجاد شود که بیمه در ذهن مردم به عنوان یک پناهگاه امن و پشتیبان نهادینه گردد
وزیر امور اقتصاد ی و دارایی طی پیامی به مناسبت روز ملی بیمه مورد تأکید قرار داد: صنعت بیمه در شرایط سختی چون تحریم های دشمنان، اپیدمی بیماری کرونا و حوادث طبیعی سال های اخیر، به خوبی نقش آفرین بوده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید