اکونومی نیوز / اجتماعی

افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز

کد خبر 57197 1399-08-12 18:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا از افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ جلال امینی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با اقدامات تخصصی و تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر کشور، این پلیس نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی در کشف پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در نیمه اول سال جاری داشته است.
وی افزود: این افزایش کشف در حالی است که پلیس در تعداد متهمان دستگیر شده در رابطه با قاچاق کالا و ارز در بازه زمانی مزبور کاهش ۱۲ درصدی داشته است و این موضوع بیانگر کیفی شدن مقابله‌ها و برخورد و دستگیری قاچاقچیان اصلی به جای خرده پاهاست.
رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در پرونده‌های بالای پنج میلیارد ریال، ۲۲ درصد افزایش کشفیات و در تعداد پرونده‌های قاچاق با ارزش ریالی زیر صد میلیون ریال چهار درصد افزایش داشته است که این امر نشان دهنده تغییر سمت و سوی کشف از خرد به کلان است.
سرهنگ امینی با اشاره به اینکه در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، برخورد با دانه درشت‌ها در حوزه قاچاق کالا کماکان در دستور کار قرار دارد از هموطنان درخواست کرد؛ در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کلمات کلیدی » طلا | قاچاق | اقتصاد | پلیس | ریال |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید