اکونومی نیوز / سیاسی

حماقت آمریکاییها با واکنش کوبنده مقاومت عراق روبرو خواهد شد

کد خبر 57165 1399-08-12 17:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد: مقاومت اسلامی عراق به دقت همه تحرکات هوایی جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان عراق را رصد می کند.
حماقت آمریکاییها با واکنش کوبنده مقاومت عراق روبرو خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، هاشم الکندی تحلیلگر سیاسی عراقی امروز دوشنبه ضمن هشدار به واشنگتن درباره ارتکاب هر گونه حمله هوایی به اهداف مقاومت اسلامی عراق، اعلام کرد: مقاومت اسلامی عراق به دقت همه تحرکات هوایی جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان عراق را رصد می‌کند.
وی افزود: همه اهداف آمریکایی در رصد و تیررس هستند و در صورتی که هر گونه حماقتی از سوی آمریکاییها سر بزند با واکنش برق آسا و کوبنده و سلاح جدید و پیشرفته روبرو خواهد شد و مانند سابق نخواهد بود.
الکندی تاکید کرد: مقاومت اسلامی همچنان به آتش بس پایبند است و در صورت نقض آن از سوی آمریکاییها، حتماً با واکنش کوبنده اگر طرف آمریکایی مرتکب حماقتی شود، روبرو خواهد شد.
گفتنی است که قبلاً، «مصطفی سند» رئیس کمیته پیگیری‌های دولت سابق عراق اعلام کرده بود که روابط عراق با آمریکا به بن بست رسیده است.
وی افزود: تجاوزات آمریکا علیه عراق افزایش یافته و به مرحله بسیار سختی رسیده است.
مصطفی سند همچنین در خصوص توافقنامه میان عراق و چین و سنگ اندازی‌های آمریکا در مسیر اجرای آن گفت: طرف آمریکایی حق وتوی توافقنامه عراق و چین را ندارد.
وی ادامه داد: اگر عراق بخواهد به سمت چین حرکت کند کسی نمی‌تواند مانعش شود.
این مسئول سابق عراقی به اقدام تروریستی آمریکا در هدف قرار دادن فرماندهان این کشور اشاره کرد و گفت: آمریکا تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است.
پیش از این نیز نمایندگان عراقی نسبت به نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده‌های آمریکایی اعتراض کرده بودند.

کلمات کلیدی » آمریکا | عراق | چین | دولت |



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


شمار مبتلایان به کرونا در نوار غزه به ۵۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید
شمار مبتلایان به کرونا در نوار غزه در سایه تداوم محاصره ظالمانه این منطقه توسط رژیم صهیونیستی بار دیگر افزایش پیدا کرد و به ۵۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

پیکر پاک شهید خلبان «بیک محمدی» شناسایی شد
پیکر مطهر شهید «بیرجند بیک محمدی»، از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش که اخیرا در خاک عراق کشف شده است، شناسایی شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید