اکونومی نیوز / اجتماعی

مدیران هلال احمر در انتخابات پیش‌رو حق هیچ گونه سیاسی کاری ندارند

کد خبر 57152 1399-08-12 16:50
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال‌احمر در انتخابات پیش رو، طرفدار هیچ حزب و جناح سیاسی نخواهد بود و مدیران و اعضای هلال احمر نیز حق سیاسی کاری ندارند.
مدیران هلال احمر در انتخابات پیش‌رو حق هیچ گونه سیاسی کاری ندارند

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی در مراسم هفتاد و سومین سالروز تأسیس سازمان جوانان هلال احمر، ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق (ع) گفت: امیدواریم پیامبر عظیم الشان اسلام بر اعمال و رفتار ما نظارت داشته باشد و با تاسی از ایشان بتوانیم خدمات شایسته‌تری به مردم ارائه دهیم.
وی همچنین سالروز تأسیس سازمان جوانان هلال احمر را نیز تبریک گفت و افزود: استفاده از ظرفیت جوانان، همیشه در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان این جمعیت در تمام سالهای گذشته در کنار مردم و با مردم بودند که با مردم بودن؛ سرلوحه تمام خدمات این نهاد بشردوستانه است و امیدواریم این حرکت و خدمت، تداوم یابد.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به ارتباط ویدئوکنفرانس رئیس جمهوری با اعضای جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: دکتر روحانی در آخرین ارتباط خود به طور ویژه بر حفظ و نگهداری جوانان داوطلب تاکید داشت و اینکه برای حفظ جوانان باید اردوگاه‌های مناسبی در سراسر کشور فعال کرده تا در کنار آموزش به جوانان، فضای شادی را برای آنها فراهم کنیم.
همتی برای حضور در اردوهای جوانان هلال احمر و بودن در کنار جوانان این جمعیت که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، اعلام آمادگی و تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های موجود برای جذب بیشتر اعضای جوانان، استفاده از شبکه فضای مجازی است که امروز بسیار قوی و با قدرت نفوذ بالا در جوامع فعال هستند. هلال احمر ایران در حوزه جوانان، از نیروی انسانی و توانمندی‌های بالایی برخوردار است که می‌تواند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این توان را به حداکثر برساند.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه بر اهمیت فعالیت حوزه روابط عمومی در هلال احمر و زیرمجموعه‌های این نهاد تاکید و خاطرنشان کرد: ما به دنبال بزرگنمایی نیستیم اما لازم است هر خدمتی که از سوی جمعیت هلال احمر ارائه می‌شود در جامعه ایران و در جوامع بین المللی از جمله در فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، انعکاس مناسبی داشته باشد.
همتی به اجرای طرح آمران سلامت با مشارکت بیش از ۱۳ هزار جوان هلال احمری نیز اشاره کرد و گفت: لازم است خدمات ارائه شده از سوی جوانان هلال احمر در سطح بین المللی انعکاس داشته باشد.
وی گفت: امیدواریم در اسفندماه سال جاری که قرار است گزارش خانه‌های هلال به رئیس جمهوری ارائه شود، برنامه‌های سازمان جوانان در برپایی اردوها، طراحی و اجرای طرح‌ها و … این سازمان نیز به شکل مدون ارائه شود. جذب و افزایش کمی و کیفی جوانان بسیار مهم است. باید نیروهای کیفی داشته باشیم که توان برداشتن بخشی از بار خدمات و وظایف سازمان جوانان هلال احمر را داشته باشند. سال قبل تیم‌های ورزشی خوبی از سوی هلال احمر در مجامع ورزشی حضور داشتند که لازم است این تیم‌های ورزشی را در سازمان جوانان هلال احمر تقویت کنیم. این فعالیت می‌تواند در ترغیب جوانان به جمعیت هلال احمر مؤثر باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر به حضور جوانان در اجرای طرح آمران سلامت، حضور در حوادث مختلف از جمله در سیل، زلزله و… و. نیز اشاره کرد و گفت: اجرای طرح آمران سلامت حتی اگر منجر به کاهش یک درصد از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا شود، ارزشمند است.
هلال‌احمر در انتخابات پیش رو، طرفدار هیچ حزب و جناح سیاسی نخواهد بود
همتی در ادامه با بیان اینکه در ماه‌های آینده انتخابات ریاست جمهوری و پررنگ شدن حضور سیاسیون را پیش رو داریم، تاکید کرد: هلال احمر طرفدار هیچ حزب و گروه سیاسی نیست و اولویت و اصل اساسی برای ما، تنها حفظ نظام جمهوری اسلامی و حفظ کشورمان است و اینکه تلاش کنیم مردم کشور در حوادث و غیر آن، کمترین آسیب را ببینند. بنابراین برای هلال احمر اینکه چه کسی و از چه حزب و گروهی رئیس جمهور شود مهم نیست بلکه هرکس بخواهد به مردم خدمتی ارائه دهد ما پذیرای این خدمت خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: روزنامه شهروند هلال احمر نیز نباید به نفع هیچ کاندیدایی مطلب منتشر کند. جوانان و مدیران و هرکدام از اعضای هلال احمر نیز حق سیاسی کاری ندارند.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه از جوانان هلال احمر که در تمام برنامه‌ها و طرح‌ها و حوادث در کنار جمعیت و در کنار مردم عزیز کشور هستند تقدیر و برای تمام کسانی که دلسوز مردم هستند، آرزوی سلامت و توفیق کرد.
آماده سازی ۱۱ اردوگاه جوانان در سراسر کشور
در ادامه نیز محمد گل‌فشان، رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم و در تشریح عملکرد سازمان از ابتدای حضور در سازمان جوانان گفت: طبق دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر، برنامه آماده سازی اردوگاه‌ها در دستور کار قرار دارد و اردوگاه بندر انزلی آماده بهره‌برداری است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۱ اردوگاه در حال آماده سازی است که با دستور دکتر همتی آغاز به کارشان کلید می‌خورد. همچنین شناسنامه اردوگاه‌ها آماده است که در جلسه شورای معاونین ارائه خواهد شد. در آینده نزدیک، انتخابات کنگره سراسری نمایندگان اعضا هم برگزار می‌شود، همچنین برنامه تجلیل از مزدوجین جوان عضو سازمان برگزار شد.
گل‌فشان در ادامه گفت: علاوه بر اجرای برنامه نذر سلامت، طرح آمران سلامت نیز به دستور دکتر همتی و با ریاست دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور در حال اجرا است. همچنین برنامه تحلیف جوانان در روزهای آینده با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور برگزار خواهد شد.
وی افزود: امروز ۲۰ نفر از اعضای جوان هلال احمر در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و پیام سالروز تأسیس سازمان جوانان را قرائت کردند. دکتر قاضی زاده هاشمی هم سالروز تأسیس سازمان جوانان را تبریک گفت.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر همچنین از مراسم میثاق با امام و رهبری با حضور حداقلی تعدادی از جوانان به نمایندگی از جوانان سراسر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی خبر داد.
لازم به ذکر است در این مراسم معاونین سازمان جوانان به ارائه گزارش عملکرد حوزه‌های خود در سازمان پرداختند. در پایان این مراسم و با حضور رئیس جمعیت و رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز از سه بازنشسته سازمان به نمایندگی از تمام بازنشستگان سازمان جوانان هلال احمر تقدیر شد.

کلمات کلیدی » کرونا | حسن روحانی | ایران | مجلس | ویروس | مجازی | انتخابات | زلزله |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید