اکونومی نیوز / اجتماعی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ستاد مبارزه با موادمخدر و سازمان نظام پزشکی ایران

کد خبر 57139 1399-08-12 16:24
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۴۰ درصد زندانیان زندان‌های کشور به صورت مستقیم و ۳۰ درصد به‌طور غیرمستقیم مرتبط با جرایم مواد مخدر هستند.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ستاد مبارزه با موادمخدر و سازمان نظام پزشکی ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان نظام پزشکی ایران اظهار کرد: مواد مخدر آسیبی است که همه کشور را مستقیم و غیرمستقیم درگیر خود کرده است و امروز بالغ بر ۴ میلیون نفر در کشور مصرف‌کننده مستمر و تفننی مواد مخدر هستند.
وی افزود: ۴۰ درصد زندانیان زندان‌های کشور به صورت مستقیم و ۳۰ درصد به‌طور غیرمستقیم مرتبط با جرایم مواد مخدر هستند و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، جرایم خشن، سرقت‌ها و… ریشه در معضل مواد مخدر دارد.
دبیرکل ستاد تأکید کرد: برای حل معضل اجتماعی مواد مخدر، باید از ظرفیت گروه‌های مرجع به‌ویژه جامعه پزشکی استفاده کرد تا با یاری یکدیگر، این امر ساماندهی شود.
مؤمنی با بیان اینکه مردم کشورمان به جامعه پزشکی احترام می‌گذارند و اعتماد دارند، گفت: جامعه پزشکی ایران، سرمایه اجتماعی بسیاری بزرگی است که در دنیا حرف برای گفتن دارد و اگر تا دهه ۷۰ پزشکانی از کشورهای همسایه در کشورمان بودند اما افتخار جمهوری اسلامی است که امروز نه تنها در این امر خودکفا شده بلکه پزشکان ایرانی در سراسر دنیا مشغول خدمت‌رسانی هستند و کمبودی در دانش پزشکی ندارد.
وی در ادامه استفاده از شیوه‌های نوین درمان، آموزش، کاهش آسیب و پیشگیری از اعتیاد را از محورهای مهم این تفاهم‌نامه خواند و بیان کرد: سازمان نظام پزشکی حدود ۳۰۰ هزار عضو دارد که می‌توان از این فرصت در زمان مراجعه بیماران به پزشکان چه در حین انتظار ویزیت و چه وقت ملاقات با پزشک، در خصوص ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد و مضرات انواع مواد مخدر استفاده کرد.
دبیرکل ستاد در پایان اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه مقدمه‌ای برای راهی بزرگ باشد تا با استفاده از ظرفیت جامعه پزشکی از بازگشت مجدد افرادی که به بهبودی رسیده‌اند، جلوگیری کرد.  

کلمات کلیدی » ایران | طلا | درمان |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید