اکونومی نیوز / اجتماعی

شهدای دانش‌آموز؛ بهترین الگوی مقاومت در برابر استکبار

کد خبر 57137 1399-08-12 16:22
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس بنیاد شهید گفت: امروز رفتار شهدای دانش‌آموز می‌تواند بهترین الگو برای مقابله با فشارهای استکبار باشد.
شهدای دانش‌آموز؛ بهترین الگوی مقاومت در برابر استکبار

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی امروز در مراسم رونمایی از کتاب‌های گویای نشر شاهد و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای دانش‌آموز ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت گفت: نام‌گذاری هفته وحدت توسط امام خمینی (ره) صورت گرفت. نگاه بلند معمار کبیر انقلاب باعث نام‌گذاری روزها و ایام مختلفی شد که تأثیرات بسیار بزرگی نه‌تنها در کشور بلکه در عرصه بین‌المللی دارد. به‌جرأت می‌توان گفت چنین نگاهی بعد از صدر اسلام تاکنون بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: دنیای استکبار سال‌ها دنیا را بین دو ابرقدرت شرق و غرب تقسیم کرده بود و همه کشورها یا به بلوک شرق تعلق داشتند یا متعلق به بلوک غرب بودند. تولد جمهوری اسلامی ایران به دست امام خمینی (ره) انفجاری بود که تمام آمال و آرزوهای دو ابرقدرت را به هم ریخت و الگوی جدیدی را به دنیا ارائه کرد. اینکه همچنان بعد از ۴۱ سال در ۱۳ آبان سالگرد تسخیر لانه جاسوسی را گرامی می‌داریم نیز در همین راستا است. این روز مصادف با روز دانش‌آموز است که تجلی قسمت دیگری از اهداف و نظرات امام (ره) است.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان پس از انقلاب نقشه‌ها و توطئه‌های مختلفی علیه کشورمان انجام دادند، گفت: استکبار در ماه‌های اول انقلاب امید داشت که بتواند از طریق تفکر لیبرال دموکراسی به انقلاب نفوذ کند، اما دانشجویان انقلابی با تسخیر لانه جاسوسی تمام این معادلات را بر هم ریختند. چنین اتفاقی در تاریخ بی‌سابقه بود و باعث شد هیبت آمریکا شکسته شود و این مسئله الهام‌بخش بسیاری از کشورهای دیگر شد و امام (ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.
رئیس بنیاد شهید افزود: اگر از ۱۳ آبان سخن می‌گوئیم، در واقع از مردمی می‌گوئیم که با امام خود و آرمان‌های انقلاب بیعت کردند، از دانش‌آموزانی می‌گوئیم که خون خود را برای حفظ انقلاب فدا کردند و نتیجه آن ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در کشورمان است که امنیت و قدرت را برای ما به ارمغان آوردند. امروز قدرت جمهوری اسلامی در حدی است که بحث اصلی در مناظرات انتخاباتی آمریکا درباره ایران است. استکبار متوجه شده است که با تحریم و زور نمی‌تواند مردم ایران را به زانو در بیاورد، زیرا روحیه ایثار و شهادت مردم ما را دیده است.
اوحدی تأکید کرد: در حال حاضر دشمنان که از جنگ سخت ناامید شده‌اند رو به جنگ نرم آورده‌اند تا با ابزاری متفاوت روح و روان مردم را تخریب کنند و میلیاردها دلار هزینه این اقدامات می‌شود. ما به شهدا نیاز داریم زیرا اخلاق و رفتار شهدا است که می‌تواند همچنان ما را در برابر این فشارها پیروز نگه دارد، همان‌طور که جبهه‌های نبرد و در دنیای اسارت دانش‌آموزان الگوهای ما بودند امروز نیز همین شهدا الگوهای ما هستند. ماندگاری فرهنگ این عزیزان نیز به برکت فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌شود و بنیاد تلاش می‌کند در این زمینه تلاش‌های روزافزونی داشته باشد.
در این مراسم از مجموعه کتاب‌های گویای نشر شاهد که به همت اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید آماده شده بودند نیز رونمایی شد.
همچنین از خانواده‌های معظم دانش‌آموزان شهید بهنام محمدی راد، محمدحسین فهمیده، حسن و حسین ابراهیم، امیر احمدی زمانی، علیرضا و مرتضی خدایار، تیمور ناظری و علیرضا کروبی تقدیر شد.

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | دلار | ارز | مهران محمدی | انقلاب | انتخابات |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید