اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

هیچگونه نگرانی در تامین و توزیع کودهای شیمیایی وجود ندارد!

کد خبر 57136 1399-08-12 16:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: هیچ‌گونه نگرانی از بابت ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.
هیچگونه نگرانی در تامین و توزیع کودهای شیمیایی وجود ندارد!

به گزارش خبرگزاری مهر، به گزارش خبرگزاری مهر در پی انتشار گزارشی با عنوان" عدم استقبال کشاورزان از خرید کودهای شیمیایی" شرکت خدمات حمایتی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد که متن کامل آن به شرح ذیل است:
توزیع کود اوره به طور منظم در سراسر کشور در جریان است و در حال حاضر هیچ‌گونه کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.
از مقدار حدود یک میلیون و هشتصد هزار تن سهمیه کود اوره شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، تاکنون حدود ۶۵ این مقدار حدود میلیون و دویست و سی هزارتن) توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از شرکت‌های پتروشیمی داخلی تحویل و از طریق کارگزاران توزیع نهاده‌های کشاورزی بین کشاورزان در کلیه استان‌های کشور وفق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده است. این مقدار توزیع کود اوره، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به میانگین ده ساله ۴۳ درصد رشد داشته است.
در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه نیز لازم به ذکر است که مطابق برنامه هم اکنون مقدار ۴۰ هزار تن کود فسفاته در کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان عزیز قرار دارد و مقدار ۹۱ هزار تن کود فسفانه قیر در بنادر موجود است که به تدریج در حال انتقال به استان‌ها می‌باشد. در خصوص کودهای پتاسه نیز وضعیت مناسبی داریم و هم اکنون مقدار ۴۸ هزار تن کودهای پتاسه در استان‌ها در دسترس کشاورزان قرار دارد.
لذا باتوجه به اقدامات به عمل آمده هیچ‌گونه نگرانی از بابت تأمین و ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.
توضیحات شرکت خدمات حمایتی در حالی است که در خبر منتشر شده در خبرگزاری مهر نیز عنوان شده است که مشکلی در «تأمین و توزیع» کودهای شیمیایی وجود ندارد بلکه بدلیل گرانی، کشاورزان قادر به خریداری این کودها نیستند و استقبالی از خرید نمی‌شود!

کلمات کلیدی » وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


رشد تولید کارگاه های بزرگ صنعتی به ۱۰.۷ درصد رسید
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که نتایج مقدماتی محاسبات آماری این بانک نشان می‌دهد رشد سه ماهه سوم تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی حدود ۱۰.۷ درصد و رشد نه ماهه آن حدود ٨ درصد بوده است.

قدردانی از سرعت عمل گارد امنیت پرواز ‌سپاه در خنثی‌سازی هواپیماربایی پرواز ۳۳۴
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مراتب قدردانی از زحمات ارزشمند گارد امنیت پرواز سپاه در حفاظت از جان مسافران، خدمه پرواز و خنثی‌سازی توطئه هواپیماربایی پرواز ۳۳۴ اعلام می‌کنیم.

واریز دو یارانه تا پایان سال آخرین مرحله یارانه کرونا کی واریز می‌شود؟
در دو هفته باقیمانده از اسفند ماه، دو یارانه به حساب مردم واریز می‌شود. یکی یارانه نقدی که هفته سوم اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و دیگری یارانه معیشتی کرونا که موعد واریز آن هفته چهارم اسفند ماه است.

با موافقت بایدن، منابع پولی ایران در عراق آزاد شد
دبیرکل پیشین اتاق بازرگانی ایران و عراق اعلام کرد: دولت آمریکا با آزادسازی منابع ایران در بانک تجارت عراق موافقت کرده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید