اکونومی نیوز / اجتماعی

 ارسال یک میلیون بسته معیشتی و۲۵۰ تن مرغ به مناطق محروم

کد خبر 57130 1399-08-12 16:07
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
چهارمین مرحله رزمایش همدلی و احسان با اهدای یک میلیون بسته معیشتی با اولویت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا آغاز شد.
 ارسال یک میلیون بسته معیشتی و۲۵۰ تن مرغ به مناطق محروم

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح‌امروز چهارمین مرحله رزمایش «همدلی و احسان» با حضور علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان و جمعی از مدیران ستاد، آغاز به کار کرد.
در این مراسم که در محل قرارگاه خدمت‌رسانی ستاد اجرایی در جاده مخصوص کرج برگزار شد، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ارتباطی ویدئوکنفرانسی، فرمان ارسال یک میلیون بسته معیشتی و ۲۵۰ تن گوشت مرغ به مناطق محروم سراسر کشور را صادر کرد.
مخبر در این ارتباط زنده با اشاره به خدمات ستاد از اولین روزهای شیوع کرونا گفت: به فاصله هر ۴۵ روز یک میلیون بسته معیشتی و غذایی و یا دارویی و بهداشتی را با اولویت کمک به آسیب دیدگان کرونا در کشور توزیع کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چند مرحله دیگر ارسال اقلام خواهیم داشت.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: به زودی خبرهای خوشی در خصوص واکسن کرونا و مراحل تست نهایی آن و همچنین تولید کیت تشخیص فوری کرونا در مجموعه دارویی ستاد به مردم خواهیم داد.
مخبر افزود: از لحظه اعلام آمادگی ستاد برای آغاز تست انسانی واکسن، روزانه تعداد زیادی از مردم داوطلبانه برای انجام تست و کمک در این مرحله اعلام آمادگی کرده‌اند که قابل تقدیر است.
وی با اشاره به موفقیت ستاد در دستیابی به دانش تولید داروهای ضدکرونایی گفت: ماه گذشته ۱۰ هزار و طی روزهای آینده هم یک محموله ۱۰ هزارتایی از آمپول رمدسیویر را جهت توزیع در بیمارستانها به وزارت بهداشت به صورت رایگان اهدا می‌کنیم.
مخبر به برنامه ستاد اجرایی برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در سال ۹۹ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هفته آینده طرح بزرگ اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام هم افتتاح خواهد شد که در این امر نیز آسیب‌دیدگان کرونا در اولویت قرار دارند.
علی عسگری معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: تاکنون برای تهیه بسته‌های معیشتی ،۸۰۰ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده است.
وی افزود: بسته‌های معیشتی در این مرحله شامل روغن، ماکارانی، حبوبات، کنسرو و سایر اقلام غذایی خشک است که در کنار آنها ۲۵۰ تن گوشت مرغ نیز توزیع خواهد شد و در مراحل بعدی برنج هم به این بسته‌ها افزوده می‌شود.
او با بیان اینکه مرحله اول رزمایش همدلی و احسان اردیبهشت ماه، مرحله دوم تیرماه و مرحله سوم شهریورماه امسال برگزار شد، گفت: در مرحله اول یک میلیون بسته غذایی، در مرحله دوم ۸ هزار تن مرغ و در مرحله سوم ۵ میلیون پرس غذای گرم در مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد.
معاون اجتماعی ستاد اجرایی افزود: تا پایان سال سه مرحله دیگر از رزمایش همدلی و احسان اجرا خواهد شد و در مجموع ۷ مرحله رزمایش همدلی و احسان در سال ۹۹ خواهیم داشت.
سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم با اشاره به مرحله چهارم رزمایش گفت: بسته‌های معیشتی طی روزهای آینده توسط گروه‌های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم سراسر کشور توزیع خواهد شد.
وی افزود: به دستور مقام معظم رهبری تمام گروه‌های جهادی و مردمی برای مبارزه با کرونا و کمک به آسیب‌دیدگان این ویروس منحوس به میدان آمده‌اند و انتظار می‌رود که دستگاه‌های اجرایی نیز تحرک بیشتری از خود در این خصوص نشان دهند و برای رفع گرفتاری معیشتی و اقتصادی مردم در این روزها به ویژه در مناطق کم‌برخوردار طرح‌های نتیجه بخش‌تری ارائه کنند و با رویکردی جهادی به میدان بیایند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: همانطور که مخبر به تمام زیرمجموعه‌های ستاد دستور اکید داده‌اند، تا آخرین لحظه نابودی کرونا، بنیاد احسان در کنار مردم خواهد ایستاد و از هر اقدامی چه در حوزه توزیع اقلام غذایی، چه دارویی و بهداشتی و چه کمک درسی و بسته‌های نوشت‌افزار و لوازم‌تحریر بین دانش آموزان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.  

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | پول | تومان |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید