اکونومی نیوز / سیاسی

هزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۴ میلیارد دلار رسید

کد خبر 57126 1399-08-12 16:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق برآورد یک مرکز، مجموع هزینه مربوط به انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا که شامل انتخابات کنگره و ریاست جمهوری است به ۱۴ میلیارد دلار خواهد رسید. مبلغی که بیش از مجموع هزینه صرف شده در طول دوره های مربوط به دو انتخابات قبلی است.
هزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۴ میلیارد دلار رسید


 بر طبق برآورد مرکز سیاست پاسخگو (CRP) انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ در آستانه رسیدن به هزینه ۶.۶ میلیارد دلاری است در حالی که مبالغ کمکهای اهدایی در ارتباط با رقابت انتخابات مربوط به کرسی های کنگره به ۷.۲ میلیارد دلار بالغ می شود.
به گزارش فایننشال اکسپرس، این داده ها نشان می دهند که دموکراتها عمده سهم این هزینه ها را با میزان ۶.۹ میلیارد دلار به خود اختصاص داده اند در حالی که ۳.۸ میلیارد دلار از جانب کاندیداها و گروه های جمهوریخواه هزینه صرف شده است.
شیلا کرامهولز، مدیر اجرایی مرکز مذکور گفت: حامیان مالی رکورد جدیدی از پول را در انتخابات میاندوره ای ۲۰۱۸ صرف کردند و به نظر می رسد که ۲۰۲۰ تداوم همان جریان باشد اما برجسته شده است.
بر اساس این گزارش جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در آستانه تبدیل شدن به اولین کاندیدای تاریخ است که یک میلیارد دلار کمک از حامیان مالی به دست می آورد. بر طبق این برآورد، کمپین او تا ۱۴ اکتبر رقم رکوردشکن ۹۳۸ میلیون دلار کمک جذب کرد در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ۵۹۶ میلیون دلار جذب کرده است.
واحد OpenSecrets که زیرمجموعه CRP در بیانیه ای مطبوعاتی گفت، اوج گیری کمکهای مالی سیاسی در آخرین هفته های منتهی به انتخابات سوم نوامبر در نتیجه مبارزه حزبی بر سر موضوع به نتیجه رسیده تایید ایمی برت به عنوان قاضی جدید دادگاه عالی آمریکا از سوی سنا و رقابتهای "از نزدیک دنبال شده برای کاخ سفید و سنا" رخ داده است.
در انتخابات فردا علاوه بر رقابت ترامپ و بایدن بر سر ریاست جمهوری تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا نیز در معرض رقابت قرار می گیرند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دونالد ترامپ | قم | مجلس | انتخابات | پول |از پرونده ها بخوانید
» بمب‌گذاری در انتخابات محلی ایالت آیووا در آمریکا
» ترامپ و همسرش پیش از ترک کاخ سفید واکسن کرونا زده بودند
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


«گوترش» حمله تروریستی در پایتخت سومالی را محکوم کرد
دبیرکل سازمان ملل متحد امروز در پیامی حمله تروریستی در موگادیشو پایتخت سومالی را محکوم کرد.

حقوق ۵۲ میلیونی مدیران فولاد/ مجلس مانع شکاف طبقاتی شود
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مدیران شرکت بازرگانی و خدمات صنعتی فولاد اهواز به طور متوسط ماهی ۵۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و مجلس باید مانع شکاف طبقاتی بیشتر شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید