اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

وزیر صمت نیامده دو تصمیم غلط را موجب شد/ نگرانی از افزایش نرخ ارز

کد خبر 57116 1399-08-12 15:37
زمان تقریبی مطالعه 1دقیقه
یک کارشناس اقتصادی گفت: آزاد شدن واردات با ارز اشخاص و آزادی کالاهای گمرک بدون کدرهگیری موجب می شود که سیاستگذاری منابع ارزی بی معنی شده و فشار بر نرخ ارز وارد و فساد گسترده‌ای ایجاد شود.
وزیر صمت نیامده دو تصمیم غلط را موجب شد/ نگرانی از افزایش نرخ ارز

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد صادق الحسینی، کارشناس اقتصادی در واکنش به مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی دولت که صبح امروز وزیر صمت خبر آن را اعلام کرد، این تصمیم را که با فشار وزیر صمت توسط دولت اتخاذ شده را مورد نقد قرار داد و نوشت:
وزیر صمت نیامده دو تصمیم غلط را موجب شد: آزاد شدن واردات با ارز اشخاص و آزادی کالاهای گمرک بدون کدرهگیری. اینها سیاستگذاری منابع ارزی را بی معنی کرده، فشار بر نرخ ارز وارد کرده و فساد گسترده‌ای را دامن میزند. فردا بایدن هم انتخاب شود، اثرات این اشتباه زیر قالی پنهان می‌شود.

کلمات کلیدی » وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | واردات | دولت | وزیر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تولید لوازم خانگی در روزهای تحریم، ۲ برابر قبل از تحریم‌ها بود
مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: در روزهای تحریم، بیش از ۲ برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم.

فرآیند پرداخت تسهیلات به مردم منطقه سی سخت بزودی آغاز می‌شود
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: دستورالعمل های لازم در خصوص کمک به مردم زلزله زده سی سخت به سرعت و در کمتر از یک هفته صادر شده و فرآیند پرداخت تسهیلات به آنها به زودی آغاز خواهد شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید