اکونومی نیوز / سیاسی

پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده

کد خبر 57109 1399-08-12 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت شهید محمد حسین فهمیده پیامی به خانواده این شهید ارسال کردند.
پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده


در پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است: چهلمین سال شهادت حماسه ساز شهید فهمیده و برادر شهیدش یاد آن شهیدان و پدر گرامی و مادر صبور آنان را که در چند ماه اخیر به عزیزان والا مقام خود پیوستند گرامی می داریم و غفران الهی و حشر با اولیاء الله را برای آنان مسالت می کنم و سعادت و موفقیت برای بازمادگان آنان از خداوند می طلبم.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان که حامل پیام حضرت آیت الله خامنه ای بود با اشاره به بینش و شجاعت شهید فهمیده گفت: شهید فهمیده در زمان خودش با سن کم خود بصیرت و آگاهی داشته و اقدام به موقع ایشان افتخار بزرگی است.  چنین شهدایی باید الگوی جوانان امروز باشند تا در سایه ولایت از موانع و مشکلات امروزی عبور کنیم.
۸ آبان سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است. شهید فهمیده سال ۱۳۴۶ در قم متولد شد. سال ۱۳۵۹ در سن ۱۳ سالگی با شروع جنگ تحمیلی، عازم خرمشهر می شود و با هجوم عراقی ها، در محاصره تانک ها قرار می گیرند. شهید فهمیده در حالیکه نارنجک به کمر بسته بود تیری به پای او می خورد اما موفق می شود خود را به تانک پیش رو برساند و آنرا منفجر کند.دشمن تصور می کند حمله ای صورت گرفته و فرار می کند؛ در نتیجه، حلقه محاصره شکسته می شود و پس از مدتی نیروهای کمکی نیز می رسند.
روز شهادت این شهید، روز بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » عراق | قم | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


واکنش وزارت ‌خارجه به خبرهای درگیری‌ سراوان در رسانه های پاکستانی
سخنگوی وزارت امور خارجه به برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌های پاکستان درباره چگونگی وقوع درگیری‌های اولیه با قاچاقچیان سوخت در مرز مشترک ایران و پاکستان واکنش نشان داد.

پیام مولوی عبدالحمید به مسئولان و جوانان سیستان‌وبلوچستان در پی تیراندازی به سوخت‌بران
با توجه به حادثه روز دوشنبه در منطقه‌ی مرزی سراوان، مولوی عبدالحمید با صدور پیامی از مردم به‌ویژه جوانان درخواست کرد احساسات‌شان را کنترل کنند و پاسگاه‌ها و سایر اماکن عمومی را مورد تعرض قرار ندهند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید