اکونومی نیوز / سیاسی

«جمعیت» زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

کد خبر 57100 1399-08-12 15:10
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه قوی شدن یک کشور، بدون زیاد شدن جمعیت امکان‌پذیر نیست، گفت: در هر جامعه‌ای موضوع جمعیت از مولفه‌های مهم و راهبردی قدرت است.
«جمعیت» زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (دوشنیه) در اولین جشنواره حضرت علی اصغر (ع) با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزندآوری،گفت: در هر جامعه‌ای موضوع جمعیت یکی از مولفه‌های مهم و راهبردی قدرت است. عاملی مهمی که کشورهای کوچک را در ذهن متبادر می‌کند، جمعیت است. جمعیت به خودی خود صرف نظر از مونث و مذکر بودن، خود واژه جمعیت از مولفه‌های قدرت است که در نظام جهانی شناخته شده است.
وی با بیان اینکه ایران کشور پهناوری است، افزود:  کشوری است که دارای پتانسیل‌های مهم اقتصادی و قابلیت‌های بی‌نظیر است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به بحث بنیان خانواده و توجه به فرزندآوری،تاکید کرد: دغدغه رهبر معظم انقلاب که بارها به آن تاکید کرده‌اند، پیرشدن کشور از حیث جمعیت است و تاکنون ایشان ۴۲ مرتبه در سخنرانی‌های خود به موضوع پیرشدن جمعیت و موضوع مهم فرزندآوری تاکید کرده‌اند.
امیر حیدری با تاکید بر اینکه جمعیت زیربنای توسعه و حرکت به طرف رشد و تعالی است، افزود: جمعیت کشوری اگر زیاد شود، یعنی همه مولفه‌های توسعه و پیشرفت در زمینه‌های مختلف شکوفا می‌شود و باعث قدرت کشور می‌شود چرا که قوی شدن یک کشور بدون زیاد شدن جمعیت امکان‌پذیر نیست.
وی با اشاره به کشورهای کوچک بیان کرد: هرچقدر هم که این کشورها قدرت پیدا کنند در مقابل کشور پرجمعیت و قوی حرفی برای زدن ندارند؛ بنابراین یکی از ابزارهای اقتدار و قدرت جمعیت است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره کردند و دغدغه اصلی ایشان است که جمعیت کشور باید زیاد شود.
فرمانده نزاجا با بیان اینکه در نیروی زمینی اصل بر ولایت‌محوری است، گفت: این ولایت‌محوری به معنی آن است که تمام سرمایه‌های معنوی و مادی نیروی زمینی باید در مسیر تحقق و اعتلای بیانات رهبر معظم انقلاب به کار گرفته شود.
امیر حیدری با بیان اینکه یکی از تاکیدات رهبری بحث فرزندآوری است، افزود: بر این اساس ما در نیروی زمینی برای تحقق این تاکید رهبری طرح لبیک ۲۴ را با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزندآوری شروع کردیم.
وی افزود: ما در سه مرحله این طرح را اجرا می‌کنیم که ابتدا در زمینه ازدواج آسان، دوم در فرزندآوری بحث تشویق و حمایت را داریم و در مرحله سوم هم تا پایان شیرخوارگی خانواده را مورد حمایت قرار می‌دهیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: برای هر فرزندی که به دنیا آمد، ماهانه ۳۵۰ هزار تومان به مدت ۲ سال جهت حمایت به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.
امیر حیدری همچنین به بحث درمان ناباروری خانواده‌ها در نیروی زمینی ارتش اشاره و عنوان کرد: باید به این موضوع توجه شود و مشکلاتی را که در زمینه است، برطرف کنیم. بر این اساس، امروز نیروی زمینی یگان به یگان مراجع می‌شود و خانواده‌هایی که مشکل ناباروری یا حتی مریضی‌های دیگر دارند را شناسایی کرده و در جهت درمان آن‌ها کمک می‌کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ضمن تشکر از مجموعه بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، گفت: این مجموعه در این مسیر تا امروز ما را یاری کردند.

کلمات کلیدی » ایران | بهداشت | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تولید کنندگان در دوران تحریم صنایع کشور را سرپا نگه داشتند
معاون اول رئیس جمهور گفت: کارآفرینان کشور در این شرایط دشوار که آمریکایی‌ها می‌خواستند اقتصاد و تولید کشور را زمین گیر کنند موفق شدند صنایع کشور را سرپا نگه دارند.

قصد عربستان ربودن خاشقجی بود نه کشتن او خاشقجی به اشتباه کشته شد
یک مسئول امنیتی اماراتی نوشت: وجود نیت قتل یک چیز است، خود قتل چیز دیگری است. گاهی نیت قتل وجود ندارد، اما شرایطی که دور از انتظار است، باعث وقوع آن می‌شود.

گفتار و رفتاری که موجب القای بی‌ثباتی شود، به معیشت مردم لطمه می‌زند
رییس جمهوری گفت: کنترل و مدیریت بازار سرمایه و رسیدن به تعادل در قیمت ارز مستلزم تداوم فضای قابل اعتماد است و قطعا هر گفتار و رفتاری هر چند غیر اقتصاد ی که موجب آشفتگی و القای بی‌ثباتی شود، به معیشت مردم لطمه می‌زند.

بابت اصلاحات سیاسی و اقتصادی شوروی شرمنده‌ام اما برای تغییر، حیاتی بود این اصلاحات ممکن است باز هم رخ دهد
آخرین رئیس جمهور دوران شوروی از اصلاحات سیاسی و اقتصاد ی خود دفاع کرد و گفت: بابت آنها شرمنده‌ام اما برای تغییر حیاتی بود. این مسیری بود که در کشور ما اتفاق افتاد و ممکن است باز هم رخ دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید