اکونومی نیوز / سیاسی

ادعای جمهوری خودخوانده قره‌باغ: ۲۰ نظامی ترکیه را کشتیم

کد خبر 57091 1399-08-12 15:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی دفتر رئیس جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی ادعا کرد، حداقل بیست عضو نیروهای ویژه ترکیه در جریان درگیری‌ها در شهر «چاناقچی» کشته شدند.
ادعای جمهوری خودخوانده قره‌باغ: ۲۰ نظامی ترکیه را کشتیم


 یک مقام جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی روز دوشنبه (امروز) مدعی مرگ بیست نفر از نظامیان ویژه ترکیه ای طی درگیری ها در این منطقه شد.
یک روز بعد از سفر وزیر خارجه ترکیه به باکو و دیدار او با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، یک مقام جمهوری خودخوانده قره باغ ادعا کرد که چند نظامی ترکیه ای در این منطقه مورد مناقشه بین باکو و ایروان کشته شدند.
به گزارش اسپوتنیک، «واگرام پوگوسیان» سخنگوی دفتر رئیس جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی در پیامی فیسبوکی ادعا کرد که حداقل بیست نیروی ویژه ترکیه در درگیری ها در این منطقه کشته شدند.
او مدعی شد: «حداقل ۲۰ تن از ۲۲ نظامی عضو واحد نیروهای عملیات ویژه ترکیه در جریان درگیری در نزدیکی شهر آوتارانوتس (چاناقچی) در منطقه آسکران کشته شدند».
جمهوری آذربایجان و ترکیه درباره ادعای این مقام جمهوری خودخوانده تحت حمایت ارمنستان درباره کشته شدن نظامیان ترکیه ای هنوز اظهارنظری نکرده اند اما پیش از این مقام های باکو و آنکارا به کرات ادعاها درباره حضور نظامیان ترکیه ای در درگیری ها بر سر منطقه قره باغ کوهستانی را رد کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ترکیه | وزیر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


صباغیان: مجلس پادگان نظامی نیست/ قالیباف: حرف مخالف باید شنیده شود
رئیس مجلس در واکنش به انتقاد نمایندگان از هجمه نماینده بافق به رئیس مجلس گفت: اجازه دهید حرف مخالف هم شنیده شود و بنده درباره محتوای صحبت های این نماینده حرفی نمی‌زنم.

نیجریه: ربایندگان تمام ۲۷۹ دانش آموز دختر را آزاد کردند
دولت نیجریه از آزاد شدن همه دانش آموزان دختری خبر داد که هفته گذشته در نتیجه حمله مسلحانه یک گروه تبهکار به مدرسه ای شبانه روزی، ربوده شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید