اکونومی نیوز / اجتماعی

جریمه ۱۰۰ هزار تومانی کرونایی برای ۵۰۰۷ راننده/ پلمب ۲۳۴ واحد صنفی متخلف

کد خبر 57090 1399-08-12 15:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پلیس پایتخت از جریمه ۵ هزار و ۷ راننده ای که از ماسک استفاده نکرده بودند خبر داد و گفت: همچنین برای ۹۰۶۱ راننده ای که سرنشینان آنها از ماسک استفاده نکرده بودند هم جریمه صادر کرده ایم.
جریمه ۱۰۰ هزار تومانی کرونایی برای ۵۰۰۷ راننده/ پلمب ۲۳۴ واحد صنفی متخلف

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت: یکی از بحث‌های نظارتی بر کاهش شیوع کرونا در کشور، بحث اصناف است که بیش از ۵۰ واحد گشتی با همکاری تعزیرات، اماکن، اصناف و دیگر دستگاه‌های مرتبط، پاساژها، مال‌ها و سایر مغازه‌ها را زیر نظر دارند.
وی افزود: کنترل واحدهای صنفی در سطح شهر تهران به طور جد و شبانه روز انجام می‌شود و تا به الان از ۳۹ هزار و ۲۵۱ واحد صنفی بازدید شده است.
رئیس پلیس پایتخت گفت: بیش از ۲۵ هزار واحد صنفی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند که به آنها تذکر دادیم. همچنین ۲۵۹ واحد صنفی را هم جریمه کردیم و ۲۳۴ واحد صنفی متخلف را پلمب کردیم. البته این را بگویم که این طرح با جدیت همچنان ادامه دارد.
رحیمی تصریح کرد: این طرح در بازار بزرگ تهران و همچنین در پاساژها براساس دسته بندی‌های مختلف دنبال می‌شود.
وی با اشاره به محدودیت‌های ترددی ستاد ملی مقابله با کرونا که از ۱۲ ظهر امروز آغاز شده است، اظهار داشت: مأموران پلیس راه پایتخت در مبادی ورودی و خروجی شهر حضور دارند. هیچ خودرویی با پلاک تهران مجاز به خروج از استان نیست و تمام خودروها به داخل شهر بازگردانده می‌شوند.
سردار رحیمی تصریح کرد: خودرویی که پلاک تهران دارد نه می‌تواند از استان خارج شود و نه ماشینی که پلاک تهران ندارد می‌تواند وارد استان شود. کنترل‌ها به صورت کامل در حال انجام شدن است و از ۱۲ ظهر امروز تا نیمه شب جمعه ادامه دارد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به جرایم عدم استفاده از ماسک در خودروها گفت: همانطور که گفتم راننده خودرویی که ماسک استفاده نکرده ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر سرنشین ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تا به الان برای ۵ هزار و ۷ نفر از رانندگانی که ماسک استفاده نکردند، جریمه صادر شده و همچنین رانندگان برای ۹ هزار و ۶۱ نفر از سرنشینان خودرو که از ماسک استفاده نکرده بودند جریمه شدند.

کلمات کلیدی » بازار | تهران | خودرو | بهداشت | ماسک | پلیس | تومان | پایتخت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید