اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

اختصاص ۲هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت

کد خبر 57083 1399-08-12 14:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به کشاورزان پیش بینی شده است.
اختصاص ۲هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی با اشاره به اینکه کشاورز کارت اتفاق خوبی برای کشاورزان ماست که در سال‌های قبل پیگیری شده و در این مقطع به ثمر نشسته است، اظهارداشت: کشاورز کارت بیشتر مخصوص کشاورزانی است که محصولات استراتژیک مانند گندم، جو و دانه‌های روغنی که برای کشور اهمیت دارد، تولید می‌کنند.
وی تصریح کرد: در قالب کشاورز کارت بین دو تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد تا بتوانند نهاده‌های ضروری خود را تهیه کنند.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به کشاورزان پیش بینی شده است.
خاوازی یادآور شد: کشاورز کارت منبع مالی مناسبی برای کشاورزان خواهد بود تا بتوانند بدون دغدغه نهاده‌های مورد نیاز خود را تهیه و پس از فروش محصول خود با بانک عامل تسویه کنند.
وی گفت: در سال اول این تسهیلات برای تأمین نهاده کود کشاورزان تخصیص می‌یابد.
خاوازی تاکید کرد: همه شعب بانک کشاورزی موظفند کشاورز کارت را در اختیار کشاورزان قرار دهند و در این زمینه جلسات زیادی با بانک کشاورزی برگزار کرده‌ایم تا بوروکراسی اداری به حداقل برسد.

کلمات کلیدی » بانک | وزیر | وزارت | تومان | تسهیلات |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید