اکونومی نیوز / تکنولوژی

صادرات کالاهای دانش بنیان در کشور شتاب گرفت

کد خبر 57082 1399-08-12 14:54
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد با ایجاد کریدور صادرات محصولات دانش‌بنیان، صادرات کالاهای دانش بنیان در کشور شتاب گرفت.
صادرات کالاهای دانش بنیان در کشور شتاب گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، تسهیل صادرات دانش‌بنیان‌ها هدفی است که منجر به خلق ثروت و ارزش‌آفرینی اقتصادی در کشور می‌شود. محصولاتی متفاوت که با تلاشی مضاعف و همکاری‌های مشترک به سبد صادراتی کشور افزوده شده است. خدماتی دانش‌بنیان که برای صادرات به دیگر کشورها نیازمند سازوکارهای قانونی هستند.
این تلاش‌ها سال ۹۳ با ایجاد کریدور توسعه صادرات شتاب بیشتری گرفت و حمایت‌ها از معرفی و فروش محصولات دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق در کشورهای هدف، مدلی قانونی و هدفمند تجربه کرد. با این کار، خدماتی برای تسهیل فرآیند صادرات کالاها و ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های مورد نیاز برای آن در یک روند مشخص و به صورت تخصصی به شرکت‌ها ارائه شد.
شناسایی شرکت‌های توانمند صادراتی نقطه آغاز این فعالیت‌ها است. ابتدا شرکت‌ها و محصولات آنها شناسایی می‌شوند تا فرآیند صادرات به آنها آموزش داده شود و بعد با کمک قوانین حمایتی که تعیین شده است، مسیر صادرات برای آنها هموار می‌شود. این کار هم با ارائه خدماتی با کیفیت و اثربخش برای توسعه توان صادراتی شرکت‌ها انجام می‌گیرد.
مالک سعیدی مدیر کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این خدمات، عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری برای تولید ثروت از صادرات محصولات دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق، اقدام به حمایت از خدمات ارائه شده توسط کریدور کرده است.
به گفته وی، این حمایت‌ها مشمول محصولات با فناوری و کیفیت بالای دانش‌بنیانی‌ می‌شود. محصولاتی که با صادراتشان برای جامعه ثروت‌آفرینی می‌کنند.
مدیر کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که این کار به افزایش سرعت صادرات محصولات دانش‌بنیان و انتخاب مسیری درست برای این کار، منجر می‌شود. نتیجه آن هم شتاب گرفتن صادرات کالاهایی است که در مرز دانش به تولید رسیده است.

کلمات کلیدی » صادرات | مرز | اقتصاد |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تیک تاک هیات ایمنی برای بازبینی محتوا ایجاد می کند
تیک تاک یک هیات ایمنی برای مشاوره درباره سیاست های بازبینی محتوا در اروپا ایجاد می کند. این هیات متشکل از رهبران صنعتی و کارشناسان خواهد بود.

مصوبه ممنوعیت خروج داده از کشور اجرایی نشد / کشورهای مختلف برای حفاظت از اطلاعات چه می‌کنند
یک پژوهشگر فضای مجازی با بیان اینکه مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای ممنوعیت خروج داده ها از کشور توسط پیام رسان ها اجرایی نشده است، گفت: دستگاههای متولی اهتمامی برای اجرای این مصوبه ندارند.

قدرت تراشه سازی چین، آمریکا را می ترساند
یک کمیسیون امنیتی در آمریکا توصیه کرده برای مقابله با قدرت گرفتن چین در حوزه تراشه سازی اقداماتی انجام شود و در این زمینه قوانینی وضع شود.

هشدار مرکز ملی فضای مجازی درباره خرید و فروش ارز دیجیتال/ شرایط این بازار شفاف نیست
مرکز ملی فضای مجازی با هشدار نسبت به معاملات ارز دیجیتال اعلام کرد: تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه‌ها و سایت‌های فعال خرید و فروش رمزارزهای خارجی گرفته نشده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید