اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ به درخواست هوادارانش برای اخراج مقام ارشد بهداشتی آمریکا واکنش نشان داد

کد خبر 57064 1399-08-12 14:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی در تجمع انتخاباتی خود که مثل همیشه پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت نشده بود، گفت کمی بعد از انتخابات، «آنتونی فائوچی» از اعضای ارشد کارگروه مقابله با کرونا را اخراج می‌کند.
ترامپ به درخواست هوادارانش برای اخراج مقام ارشد بهداشتی آمریکا واکنش نشان داد


غروب یکشنبه به وقت آمریکا، ترامپ در سخنانی از پوشش رسانه ها از همه گیری کرونا انتقاد کرد و گفت بعد از انتخابات روز سه شنبه دیگر زیاد در این خصوص نخواهید شنید. به محض گفتن این سخنان، طرفداران ترامپ که بیشتر آن ها ماسک نزده بودند، با صدای بلند شعار «فائوچی را اخراج کن» سر دادند.
به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، ترامپ هنگام شعار دادن آن ها ساکت ماند و بعد از آن رو به جمعیت گفت: به کسی (چیزی) نگویید، اما بگذارید تا کمی بعد از انتخابات صبر کنم...از توصیه شما ممنونم.
از زمان آغاز همه گیری کرونا در آمریکا، دکتر فائوچی و رئیس جمهور آمریکا علناً در چند مورد با یکدیگر مخالفت کرده اند.
جدیدترین اختلاف و تنش میان ترامپ و فائوچی درباره نحوه مدیریت کاخ سفید در مبارزه با ویروس کرونا بعد از آن رخ داد که مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پُست درباره موقعیت کنونی آمریکا در مواجهه با ویروس کرونا هشدار داد.
فائوچی در این خصوص گفت: «ما بزودی آسیب بسیاری خواهیم دید و این وضعیت خوبی نیست. همزمان که وارد فصل پاییز و زمستان می شویم و مردم در داخل خانه ها گرد هم می آیند، وضعیت آینده خوب به نظر نمی رسد. ما نمی توانستیم در موقعیتی ضعیف تر [از این] قرار بگیریم.»
وی در ادامه از عملکرد «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در جدی گرفتن این بیماری تمجید کرد و از دولت کنونی کشورش خواست تغییرات فوری به منظور رفع این خطر را اعمال کند.
کاخ سفید در واکنش، اظهارات فائوچی درباره آماده نبودن آمریکا برای مبارزه با کرونا در زمستان را بی اساس خواند و از آن انتقاد کرد.
ترامپ در حالی بارها مدعی پایان کرونا در آمریکا شده که این کشور همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست کم ۴۶۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار و ۹۶۷ نفر افزایش یافت.
همچنین در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست کم ۷۸ هزار و ۵۲۹ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دونالد ترامپ | دولت | ویروس | آمار | ماسک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


جزئیاتی تازه از هواپیماربایی در آسمان ایران هواپیما ربا اسلحه پلاستیکی و جلیقه انتحاری چوبی داشت
یک منبع آگاه، جزئیات کاملی از هواپیماربایی امروز در مسیر اهواز - مشهد در اختیار خبرفوری قرار داد.

امیرعبدالهیان: بدون جانفشانی سردار سلیمانی پاپ فرانسیس نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل از ورود ‫پاپ‬⁩ فرانسیس به بغداد خبر داد و گفت: بدون نقش مهم جانفشانی ابومهدی المهندس، سردار سلیمانی و شهدای مبارزه با تروریسم، امروز پاپ نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود. ‫


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید