اکونومی نیوز / سیاسی

ادوارد اسنودن می‌خواهد تابعیت روسیه بگیرد

کد خبر 57063 1399-08-12 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
افشاگر آمریکایی که برای آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کرد و بعد از افشای اطلاعات درباره برنامه‌های نظارتی به روسیه فرار کرد، گفت که می‌خواهد برای تابعیت دوگانه آمریکا-روسیه اقدام کند.
ادوارد اسنودن می‌خواهد تابعیت روسیه بگیرد


ادوارد اسنودن در توییتر نوشت: من و همسرم بعد از سال ها جدایی از پدر و مادرمان، تمایلی به جدا بودن از پسرمان نداریم. به همین دلیل هم هست که در این دوره همه گیری و بسته بودن مرزها، برای تابعیت دوگانه آمریکا_روسیه اقدام می کنیم.
این کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افزود که او و همسرش، فرزندشان را "با تمام ارزش های آمریکایی که دوستش دارند_ از جمله آزادی بیان و افکار_ بزرگ خواهند کرد".
وی اظهار کرد: و چشم امید به روزی دارم که بتوانم به آمریکا برگردم، تا تمام خانواده ام بتوانند گرد هم آیند.
این اظهارات پس از آن مطرح می شود که همسر اسنودن، آکروبات و وبلاگ نویس آمریکایی "لیندسِی میلز" اعلام کرد که باردار است. میلز به منظور ملحق شدن به اسنودن، در اکتبر ۲۰۱۴ آمریکا را به مقصد مسکو ترک کرد. آن ها در سال ۲۰۱۷ ازدواج کردند.
اسنودن از سال ۲۰۱۳ در روسیه زندگی می کند. وی بعد از افشای اطلاعات طبقه بندی شده که نشان می داد آژانس امنیت ملی در حال جمع آوری سوابق تلفن میلیون ها نفر از مردم آمریکاست، از ایالات متحده متواری شد.
دولت آمریکا پاسپورت اسنودن را هنگامی که در حال ترانزیت از مسکو به کشور دیگری بود، باطل کرد. پس از آن روسیه به اسنودن پناهندگی سیاسی داد. در سال ۲۰۱۴، اسنودن جواز سه ساله سکونت در روسیه را دریافت کرد که این جواز در سال ۲۰۱۷ به مدت سه سال دیگر هم تمدید شد.
در نتیجه افشاگری های اسنودن، کنگره آمریکا قانون آزادی را در سال ۲۰۱۵ تصویب کرد که به طرز قابل توجهی، گردآوری گسترده داده ها را محدود کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


صهیونیست‌ها اسرای زن فلسطینی را تحت شکنجه و سرکوب قرار می‌دهند
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که اسرای زن فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست تحت شکنجه و سرکوب قرار می گیرند.

وقوع درگیری شدید میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی
نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش به نقاطی از کرانه باختری با شهروندان فلسطینی در این منطقه درگیر شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید