اکونومی نیوز / اجتماعی

چرا کرونای مسئولان زودتر درمان می‌شود؟

کد خبر 57050 1399-08-12 13:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر بهداشت توضیحاتی را در مورد ساخت واکسن کرونای ایرانی ارائه کرد و گفت: اینکه مسئولان زودتر از مردم عادی درمان می‌شوند به خاطر این است که زودتر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.
چرا کرونای مسئولان زودتر درمان می‌شود؟


سعید نمکی وزیر بهداشت پیش از ظهر امروز در نشست مشترک استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی استان های سراسر کشور اظهار کرد: پیرو اتفاق مبارکی که در محضر مقام معظم رهبری در ستاد مدیریت کرونا افتاد یکی از مهمترین دستورات ایشان ایجاد یک قرارگاه عملیاتی برای اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی بود.
وی افزود: امروز نشست مشترکی بین استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد و تصمیمات خوبی گرفته شد و امیدواریم بتوانیم گام های بهتر و موثرتری را در زمینه مهار کرونا بر داریم.
نمکی گفت: در دنیا هنوز برای ساخت واکسن کرونا ابهامات زیادی است، یکی از ابهامات تغییر ژنتیک ویروس کرونا است، شرکت های دانش بنیان و تهیه واکسن مانند رازی و بنیاد برکت کار عظیمی را برای ساخت واکسن شروع کرده اند.
وی ادامه داد: ما کمیته ملی واکسن را تشکیل دادیم، از ۱۲ گروهی که بر روی این موضوع کار کردند ۳ گروه توفیقات خوبی داشتند و از این ۳ گروه ۲ گروه تست بر روی نمونه حیوانی را تمام کردند و از این هفته وارد مرحله بعدی تهیه واکسن می شوند.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا مسئولینی که به کرونا مبتلا می شوند به زودی درمان می شوند اما طول درمان مردم عادی بیشتر زمان می برد، بیان کرد: این اظهار نظر غیرمنصفانه ای است، سردارانی را در نظام سلامت از دست داده ایم که اینها آگاه ترین افراد در دانش روز بودند، هفته گذشته ۳ عزیز دیگر را در نظام سلامت از دست دادیم و برای همین می گویم که این حرف منصفانه ای نیست.
نمکی خاطرنشان کرد: متأسفانه اکثر بیماران عادی دیر به مراکز درمانی می آیند و روند درمانی اینها سخت می شود اما مسئولین چون زودتر به مراکز درمانی مراجعه می کنند درمانشان راحت تر و سریع تر است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | وزیر | بهداشت | واکسن |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


لزوم پرهیز از صحبت کردن در اماکن عمومی برای مقابله با کرونا
نتایج تحقیقات نشان می‌دهند صحبت کردن به ویژه در فضای بسته احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

ضربه ۱۲ هزار میلیاردی به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال جاری به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان ضربه وارد شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید