اکونومی نیوز / سیاسی

ادعای سفیر آمریکا در قدس اشغالی علیه ایران

کد خبر 57047 1399-08-12 13:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر آمریکا در قدس اشغالی ادعایی را درباره جایگاه ایران در منطقه در پی عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی مطرح کرد.
ادعای سفیر آمریکا در قدس اشغالی علیه ایران


دیوید فریدمن ادعایی درباره تاثیر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی از جمله امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی بر نقش ایران در منطقه مطرح کرد و گفت: اتحاد ما با امارات متحده قطعا به خاطر روابط امارات با اسرائیل ارتقا پیدا کرده است. امارات در طرف دیگر تنگه هرمز قرار دارد که نزدیک ایران است. بنابراین از دیدگاه آمریکا و اسرائیل،  ایران اکنون در جایگاه ضعیف تری قرار دارد. اگر ایران در جایگاه ضعیف تری قرار بگیرد،  دنیا جای امن تری است.  فریدمن همچنین درباره اقداماتی که دولت آمریکا با وجود روی کار ماندن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از پیروزی مجدد احتمالی اش در انتخابات ماه نوامبر فرصت انجام دادن آن را خواهد داشت،  مدعی شد: فکر می کنم که ایرانی ها پی خواهند برد آینده ای در اقدامات مخرب و تلاش برای دست یابی به تسلیحات هسته ای وجود ندارد. 
 ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای در حالی مطرح شده که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده اند که سلاح هسته ای در دکترین دفاعی ایران هیچ جایگاهی نداشته و نخواهد داشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | دونالد ترامپ | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


کاهش شدید کمک مالی انگلیس به کشورهای بحران زده عربی
دولت انگلیس با اتخاذ تصمیمی مبنی بر کاهش شدید کمک‌های مالی به مؤسسه‌های حقوق بشری در کشورهای بحران زده ای مانند یمن، سوریه و سودان جنوبی تعجب برخی را برانگیخت.

تشریح آخرین جزئیات انتخابات ۱۴۰۰ توسط رئیس ستاد انتخابات کشور
رئیس ستاد انتخابات کشور آخرین جزئیات فرآیند برگزاری انتخابات‌ سال آینده را تشریح کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید