اکونومی نیوز / سیاسی

تماس‌های فتح و حماس برای ترسیم نقشه راه توافقی ملی

کد خبر 57046 1399-08-12 13:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش "حماس" بر تبادل پیام‌هایی میان این جنبش و جنبش "فتح" برای دستیابی به بهترین توافق میان گروه‌های ملی تاکید کرد.
تماس‌های فتح و حماس برای ترسیم نقشه راه توافقی ملی


 خلیل الحیه، عضو دفتر سیاسی حماس در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: میان ما و جنبش فتح پیام ها و تماس های متقابلی برای دستیابی به بهترین چارچوب مشارکت، که با گروه ها بر سر آن توافق داریم، رد و بدل می شود.
عضو دفتر سیاسی حماس بر لزوم توافق در مورد "نقشه راه کاملی در زمینه مشارکت ملی، مقاومت مردمی و زمینه سازی برای یکپارچگی مواضع در برابر چالش های بزرگ" تاکید کرد.
الحیه اظهار داشت که "امروز مسئله ما از سوی دولت آمریکای جانبدار اشغالگر به حراج نابودی گذاشته شده است".  وی تاکید کرد: فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی در معرض خطر هستند و مردم ما مورد تهدید قرار دارند و رسیدن به نقشه راه مورد توافق ملی ضروری است.
وی خاطرنشان کرد، حماس در نهادهای خود در غزه، کرانه باختری و خارج تصمیم استراتژیکی دارد و مسیر فعلی، مسیر مشارکت سیاسی است.
الحیه با اشاره به اینکه مصر اولین دروازه ورود به مسائل فلسطین است و نقش آن در بسیاری موارد مستمر است، توضیح داد که رفتن گروه ها به هر مکان دیگری به معنای کنار گذاشتن مصر و نقش مهم آن نیست. وی ادامه داد: سفر ما به ترکیه، روسیه و قطر مرکزیت مصر در مسئله فلسطین را ملغی نمی کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | روسیه | ترکیه | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


حماس: ۳۵ زن فلسطینی در اراضی اشغالی زندانی اند
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتشار توییتی یادآورشد که ۳۵ زن فلسطینی همزمان با روز جهانی زن در زندان های رژیم صهیونیستی گرفتارند.

کاهش شدید کمک مالی انگلیس به کشورهای بحران زده عربی
دولت انگلیس با اتخاذ تصمیمی مبنی بر کاهش شدید کمک‌های مالی به مؤسسه‌های حقوق بشری در کشورهای بحران زده ای مانند یمن، سوریه و سودان جنوبی تعجب برخی را برانگیخت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید