اکونومی نیوز / تکنولوژی

طرح مجلس برای خودروسازی با تأکید بر محصولات داخلی

کد خبر 57044 1399-08-12 13:30
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آماده شدن طرحی در حوزه خودروسازی گفت: در این طرح علاوه بر خودروسازهای فعلی ، نگاه مشتری مداری و داخلی سازی و نیز نگاه به محصولات داخلی دیده شده است.
طرح مجلس برای خودروسازی با تأکید بر محصولات داخلی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله  فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی امروز در رویداد مجازی «جذب سرمایه در حوزه خودرو» که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد گفت: در کشور ما کسب و کار های جدید یا استارت آپ ها جای خود را در جامعه باز کرده اند.
وی با بیان اینکه با توجه به فناوری های نوینی که شاهد آن هستیم این فضا برای کسب و کار روز به روز بیشتر می شود، گفت: اکنون می بینیم که استارت آپ های خوبی در حوزه خودرو در کشور فعال شده اند  که می توانند خدمات خوبی به بازار و استفاده کنندگان خودرو ارایه کنند.
فیروزی با تاکید بر اینکه بازار خودرو یک بازار گسترده ای است که شامل ماده اولیه تولید قطعه تا خدمات پس از فروش می شود گفت:  هر کدام از این حلقه های زنجیره می تواند شروعی برای کسب و کار های نوپا باشد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: فعالیت ها در زمینه خودرو طیف بزرگی از افراد را در بر می گیرد که این افراد از استارت آپ ها می توانند در معرفی خدمات خود استفاده کنند.
وی تاکید کرد: خودرو در جهان بازار وسیعی دارد و کشور ما نیز در حال جهانی شدن است.
وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در حوزه خودرو دیدگاه جدیدی دارد گفت: یک طرحی در حال آماده سازی در مجلس است و امیدواریم این طرح نوید بخش فعالیت روشن حوزه خودرو سازی در کشور باشد.
فیروزی گفت: در این طرح علاوه بر خودروسازهای فعلی، نگاه مشتری مداری و داخلی سازی و نیز نگاه به محصولات داخلی در عین رقابت با محصولات خارجی دیده شده است؛ همچنین صفحه روشنی در حوزه خودرو باز کرده که نوید بخش آینده روشن صنعت خودرو خواهد بود.
فیروزی افزود: استارت آپ ها  که همان کسب و کار های نوپا هستند باید با توجه به طرحی که مجلس در حوزه خودرو آماده شده و در آینده در سطح جامعه جاری خواهد شد  متناسب با آن استانداردها فعالیت خود را تنظیم کنند و در چهارچوب آن طرح ، خدمات خود را ارایه دهند.
فیروزی با اشاره به طرح دیگری در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حمایت از دانش بنیان ها اکنون در مجلس  مطرح است که در آن به استارت آپ ها و شرکت های نوپا توجه ویژه ای شده است. 

کلمات کلیدی » بازار | خودرو | مجلس | مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می‌کنیم / الزام پلتفرمهای خارجی به اجرای قوانین کشور
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در فضای مجازی پرمخاطره تنفس می کنیم، بر لزوم اعمال حاکمیت در پلتفرم‌های خارجی و الزام آنها به اجرای قوانین کشور، تاکید کرد.

چرا کاری می‌کنید که در رسانه‌ها مجلس را مسخره کنند؟ این چه بازی است که می‌خواهید گران شدن اینترنت را گردن دولت بیاندازید؟ ویدئو
نماینده تهران در مورد مصوبه جنجالی گران کردن اینترنت گفت: چگونه از شرکتهای خصوصی مالیات بیشتری می‌گیرید تا به یک شرکت خصوصی دیگر بدهید؟

سوءاستفاده مهاجمان سایبری از آسیب‌پذیری سرور مایکروسافت
مرکز مدیریت راهبردی افتا نسبت به آسیب‌پذیری‌های ایمیل سرور مایکروسافت (Microsoft Exchange) به عنوان محملی برای سوءاستفاده مهاجمان سایبری، هشدار داد.

مهر تایید مجلس بر گرانی اینترنت 3 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از این گرانی به «صداوسیما» و «شرکت مخابرات ایران» می‌رسد
طرح جنجالی کمیسیون تلفیق که باعث «گران» شدن اینترنت می‌شود، بالاخره در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید