اکونومی نیوز / اجتماعی

گلایه هاشمی از شهرداری برای عدم اجرای مصوبه توسعه اتوبوسهای شهری/شهردار شعار جهش تولید را محقق نکرده

کد خبر 57039 1399-08-12 13:19
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار تهران تقاضا می‌کنم که برای تحقق شعار رهبری و جهش تولید مصوبات قراردادهای توسعه ناوگان اتوبوس رانی را پیگیری کند.
گلایه هاشمی از شهرداری برای عدم اجرای مصوبه توسعه اتوبوسهای شهری/شهردار شعار جهش تولید را محقق نکرده

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در آئین بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید در ناوگان اتوبوس رانی گفت: ابتدا از تلاش‌های شهرداری، معاونت حمل و نقل شهرداری و دیگر عزیزان تشکر کنم که در این شرایط این قرارداد را به نتیجه رساندند.
وی افزود: در دوران دولت آقای رفسنجانی دولت هزینه‌های صددرصدی برای اتوبوس‌ها در حمل و نقل عمومی را تأمین می‌کرد. همان زمان ۳ هزار اتوبوس برای تهران تأمین شد و ۱۵۰۰ در همان دولت تحویل و ۲ هزار عدد هم در دولت آقای خاتمی تحویل شد. در دولت آقای خاتمی هم حدود ۸۲.۵ درصد از هزینه‌های اتوبوس از سوی دولت تأمین می‌شد.
هاشمی افزود: حتی آقای احمدی نژاد نیز حدود ۱۰ هزار اتوبوس شهری برای کل کشور تأمین کردند، یک قرارداد با حدود ۷ خودروساز بسته شد و تبصره ۱۳ در دولت پیگیری شد. البته این موارد از سوی شهرداری هم پیگیری می‌شد و به دولت فشار می‌آوردند. در دولت آقای روحانی هم مصوبه خوبی داده شد و با این متن موجود باید ۱۹ هزار اتوبوس استخراج می‌شد اما این مصوبه که برای سال ۹۶ است هیچ خروجی نداشته است.
وی تاکید کرد: آقای حناچی می‌خواهم بار دیگر دقیق این مصوبه را بخوانید. این مصوبه بسیار روشن است و براساس آن می‌توان با همه کارخانه‌ها قرارداد بست. از این ۱۹ هزار اتوبوس حداقل ۵ هزار اتوبوس برای تهران است. از شهردار تهران می‌خواهم حتماً این کار را انجام دهند و این قراردادها را ببند. آقای روحانی کاری که باید می‌کرده را انجام داده اینکه سیستم ما نمی‌تواند این مصوبه را تبدیل به اتوبوس کند یک ضعف را نشان می‌دهد. این کار باید حتماً در همین مدت پیگیری شود. این مصوبه جزو افتخارات شورای شهر است اما عملی نشده است.
رئیس شورای شهر تهران خطاب به مناف هاشمی اظهار داشت: این مصوبه برای مترو هم هست و برای قبل خروج ترامپ از برجام است. درباره واگن‌های مترو هم همین است. مصوبه آن برای سال ۹۵ است که در سال ۹۶ تمدید شده و همه چیز آن مشخص است و باید پیگیری شود و قرارداد آن انجام شود.
هاشمی با اشاره بر افزایش شیوع کرونا تصریح کرد: دربار کرونا نیز وضعیت ما خوب نیست. ما شعار مقابله با کرونا را می‌دهیم اما نه درست عمل می‌کنیم و نه از امکانات مناسب برخورد داریم. یکی از امکانات نیز حمل و نقل عمومی است. ۳۰ الی ۴۰ درصد از انتشار این ویروس مربوط به حمل و نقل عمومی است. ما باید سیستم اتوبوس رانی و حمل و نقل عمومی را به سرعت با همین مصوبات اجرا نشده به نتیجه برسانیم.
وی تاکید کرد: متاسفانه شعار رهبری درباره جهش تولید محقق نشده و مبارزه با کرونا تنها ماسک نیست و نیاز به اتوبوس و واگن هم داریم. از شهردار تهران تقاضا می‌کنم که برای تحقق شعار رهبری این مصوبات و قراردادها پیگیری شود.

کلمات کلیدی » کرونا | حسن روحانی | دونالد ترامپ | محمود احمدی نژاد | جهش تولید | خودرو | دولت | ویروس | ماسک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


«کاخ مرمر» به روی مردم باز می‌شود؟
موزه هنر ایران در کاخ مرمر با نمایش حدود ۴۰۰ اثر ایرانی با قدمت هفت‌هزار سال افتتاح شد.

ارائه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی توسط کارگزاری ها
طی بخشنامه ای از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، امکان ارائه خدمات غیرحضوری توسط کارگزاری های این سازمان فراهم شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید