اکونومی نیوز / سیاسی

بوکوحرام یک روستا در نیجریه را با خاک یکسان کرد قتل عام ۱۳ روستایی

کد خبر 57032 1399-08-12 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تروریست‌های «بوکوحرام» در یک حمله در شمال شرقی نیجریه، حداقل سیزده نفر را کشتند و شش نفر را ربودند.
بوکوحرام یک روستا در نیجریه را با خاک یکسان کرد قتل عام ۱۳ روستایی


حملات گروه تروریستی بوکوحرام که سال ۲۰۱۵ «بیعت» خود را با تروریست های داعش اعلام کرد، همچنان خبرساز است و در تازه ترین این حملات، این گروهک حداقل سیزده نیجریه ای را کشت.
 بنا بر اعلام رسانه های محلی در نیجریه شامل روزنامه «تراست»، تروریست های بوکوحرام روز یکشنبه (دیروز) به وقت محلی به روستای «تاکولاشه» ایالت بورنو واقع در شمال شرقی نیجریه حمله کردند.
به گزارش اسپوتنیک، تروریست ها در این حمله حداقل سیزده نفر را کشتند و شش نفر از ساکنان این روستا را ربودند و با خودشان بردند.
گفته می شود در نتیجه حمله بوکوحرام، کل روستا با خاک یکسان شده و تروریست ها همه دام، احشام و محصولات کشاورزی ساکنان روستا را هم به یغما بردند.
بوکوحرام که یک گروه تروریستی است، از سال ۲۰۰۹ حملات خونین خود در نیجریه و برخی دیگر از کشور های همسایه را آغاز کرد. آن ها در سال ۲۰۱۵ بیعتشان را با داعش اعلام کردند.
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


امیر قطر تلفنی با ولیعهد سعودی گفتگو کرد
دفتر امیر قطر از برقراری نخستین تماس تلفنی میان امیر این کشور و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پس از سه سال خبر داده و بر لزوم برقراری امنیت و ثبات در عربستان تاکید کرد.

اعلام نظر دولت درباره تعدادی از طرح‌های نمایندگان 
هیئت دولت ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.

 آمریکا بدون جبران خسارت‌های گذشته نمی‌تواند به میز مذاکرات بازگردد
یک مقام ارشد ایرانی در گفت‌وگو با یک شبکه خبری قطری گفت که آمریکا بدون جبران خسارت‌های گذشته نمی‌تواند به میز مذاکرات بازگردد.

بازگشت آمریکا به برجام نه به مذاکره احتیاج دارد نه به قطعنامه در شورای حکام
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد با توجه به مواضع و اقدامات اخیر آمریکا و سه کشور اروپایی، جمهوری اسلامی ایران زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی توسط هماهنگ کننده اروپایی برجام مناسب نمی داند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید