اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

اکسون موبیل پروژه ساخت ترمینال ال‌ان‌جی پاکستان را کنسل کرد

کد خبر 57013 1399-08-12 12:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اکسپرس تریبون به نقل از منابع آگاه خبر داد که غول نفتی آمریکا، اکسون موبیل، پروژه ساخت ترمینال ال‌ان‌جی پاکستان را کنسل کرده است.
اکسون موبیل پروژه ساخت ترمینال ال‌ان‌جی پاکستان را کنسل کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، اکسپرس تریبون به نقل از منابع آگاه خبر می‌دهد که غول نفتی آمریکا، اکسون موبیل، پروژه ساخت ترمینال ال‌ان‌جی پاکستان را کنسل کرده است.
منابع آگاه می‌گویند که این شرکت آمریکایی از مشارکت خود با «اِنِرگَس ترمینال» خارج شده است. انرگس ترمینال کنسرسیومی متشکل از چند شرکت از صنایع مختلف شامل سیمان، نساجی و برق است.
هدف اصلی اکسون موبیل از پیوستن به این کنسرسیوم صادرات ال‌ان‌جی به پاکستان بوده است. دولت پاکستان به ۵ شرکت از جمله اکسون مجوز ساخت ترمینال ال‌ان‌جی داده است اما اعلام کرده به این شرکت‌ها هیچ تضمینی در این ارتباط نمی‌دهد و مسئولیت ریسک این پروژه با خود آنها است.
سخنگوی اکسون موبیل علت خروج از این پروژه را تصمیم برای کاهش شدید هزینه‌های عملکردی و سرمایه‌گذاری با وجود قیمت‌های پایین سوخت اعلام کرد.
از موقع ورود اکسون به پاکستان این شرکت با مشکلات متعددی در به دست آوردن مجوزهای لازم از طرف دولت روبرو شده است. تصمیم به خروج از این پروژه در حالی اتفاق می‌افتد که بعد از مدت‌های طولانی بالاخره مشکل این مجوزهای حل شده بود.

کلمات کلیدی » آمریکا | نفت | صادرات | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


آماده سازی ۱۴ هزار اتوبوس برای سفرهای نوروزی/ کرایه‌ها افزایش ندارد
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آماده سازی ۱۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس و ۲۳ هزار دستگاه مینی بوس برای سفرهای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

اقدامات مجلس و دولت برای کمک به بازنشستگان تأمین اجتماعی
اقتصاد کلانرئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تلاش مجلس برای کم کردن سقف منابع اعتباری بازنشستگان گفت: رفع مشکلات تأمین اجتماعی کارگران و صندوق بازنشستگی جزو دغدغه‌های همیشگی مجلس بوده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید