اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

تولید چین برای ششمین ماه متوالی رشد کرد

کد خبر 56982 1399-08-12 11:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تحقیقات جدید نشان داد که در ماه اکتبر با افزایش اعتماد به نفس شرکت‌های چینی تولید این کشور برای ششمین ماه متوالی رشد کرده است.
تولید چین برای ششمین ماه متوالی رشد کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، تحقیقات شرکت خصوصی کایچین / مارکیت نشان داد که در ماه اکتبر با افزایش اعتماد به نفس شرکت‌های چینی تولید این کشور برای ششمین ماه متوالی رشد کرد.
شاخص مدیران خرید شرکت‌های تولیدی (پی‌ام‌آی) چین برای ماه اکتبر به ۵۳.۶ واحد رسید در حالی که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند این شاخص به ۵۳ واحد برسد.
رقم بالاتر از ۵۰ واحد در این شاخص نشان‌دهنده رشد بخش تولید است و هر چه این رقم بالاتر از ۵۰ واحد باشد رشد قدرتمندتری را نشان می‌دهد. اعداد پایین‌تر از ۵۰ نشان‌دهنده افت بخش تولید می‌باشند.
رقم مربوط به ماه اکتبر بالاترین قرائت این شاخص از آغاز به کار این شاخص در ژانویه ۲۰۱۱ تا کنون است.
وانگ ژی اقتصاددانان ارشد گروه کایچین می‌گوید: در حالی که به نظر می‌رسد شیوع کرونا در چین کاملاً تحت کنترل درآمده است، بخش تولیدی گسترده این کشور همچنان در حال ریکاوری است و داده‌های ماه اکتبر نشان می‌دهد که این ریکاوری در حال سرعت گرفتن است.

کلمات کلیدی » کرونا | چین | قم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تعیین شرایط واگذاری سهام‌های دولتی در بورس
اقتصاد کلاننمایندگان مردم در خانه ملت، شرایط واگذاری سهام در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را مشخص کردند.

بخشودگی ۳ ساله سود و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده و عشایر
اقتصاد کلاننمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال ۹۴ کشاورزان، دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه ها و واحدهای صنایع تبدیلی-تکمیلی بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال اصل آن به مدت ۳ سال کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید