اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

ترخیص کالاهای رسوبی تا پایان آبان/ تخصیص سهمیه ویژه روغن به صنوف

کد خبر 56964 1399-08-12 11:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار با اشاره به ترخیص کالاهای رسوبی تا پایان آبان، گفت: برای روغن اتحادیه های صنفی، طی یکی دو روز آینده، سهمیه ویژه ای داده می شود تا مشکلات در این بخش رفع شود. 
ترخیص کالاهای رسوبی تا پایان آبان/ تخصیص سهمیه ویژه روغن به صنوف

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قبادی در نشست ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: با تصمیماتی که در ستاد هماهنگی اقتصادی گرفته شد، ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز با سرعت بالایی انجام شود؛ همچنین دیشب توافق شد که ۲ تا ۳ میلیون کالای رسوبی با سرعت بیشتری و تا پایان آبان ماه ترخیص شود.
معاون وزیر صمت با اشاره به وضعیت جوجه ریزی، افزود: در توافق جهاد کشاورزی با صمت مقرر شد که با ورود نهاده‌های دامی، جوجه ریزی سرعت بگیرد تا در فصل تولید مرغ یعنی طی هفته‌های آتی، مشکلی پیش نیاید.
وی ادامه داد: در حال حاضر بازار مرغ بازار نسبتاً باثباتی شده است اما با آنچه که مدنظر ستاد تنظیم بازار است، مقداری فاصله دارد.
قبادی به توزیع روغن خام در سطح عرضه اشاره کرد و گفت: در بحث روغن خانوار مشکلی نداریم و مشکل تأمین روغن خام کارخانجات هم در حال رفع است. امیدواریم مشکلاتی هم که وجود دارد تا پایان هفته حل شود تا روغن نباتی نیز به وفور عرضه شود.
دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار افزود: همچنین برای روغن اتحادیه‌های صنفی همچون قنادی‌ها نیز طی یکی دو روز آینده، سهمیه ویژه ای داده می‌شود تا مشکلات در این بخش رفع شود.
قبادی در مورد گوشت قرمز نیز گفت: شرایط بازار گوشت قرمز خوب بوده و از یک ثبات مناسبی برخورد است. با هماهنگی در بخش تولید دام، کشتار و عرضه به ویژه در میادین میوه و تره بار، مقرر شد عرضه دام زنده و توزیع گوشت قرمز در فروشگاه‌ها و به ویژه در میادین میوه و تره بار مستقیم انجام شود و می‌توان گفت که گوشت با قیمت مناسبی به دست مردم برسد.

کلمات کلیدی » وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | بازار | مردم | وزیر | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


سهم ۵۰ درصدی صنایع کوچک از صادرات کشور/ رشد ۱۱۲ درصدی در شهرک‌های صنعتی کشور
معاون وزیر صمت با اشاره به بازگشت ۱۳۶۵ واحد تولیدی به چرخه تولید از برنامه‎‌ریزی برای احیاء ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال آینده خبر داد.

وضعیت بخشودگی جرایم مازاد سال ۹۹ در بودجه ۱۴۰۰
اقتصاد کلاننمایندگان مجلس با بخشودگی تمامی مبالغ جریمه مازاد بر اصل جرایم ناشی از تخلفات سال ۹۹ در صورت پرداخت تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ موافقت کردند.

ادامه رشد ماهانه قیمت مسکن در تهران/منطقه ۱متری۶۰میلیون تومان شد
بانک مرکزی از رشد ۳.۷ درصدی متوسط قیمت مسکن در تهران در بهمن امسال نسبت به دی ماه خبر داده است.

یک کارشناس: بازار سوریه همچنان به روی تولیدکنندگان موادغذایی ایران بسته است
اقتصاد کلاناستاد دانشگاه اصفهان گفت: چون رفتار ویروس کرونا و روند کاهشی آن قابل پیش‌بینی نیست، لازم است بیش از پیش، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که قابلیت تاب‌آوری به اقتصاد ملی ما می‌دهد، مورد توجه قرار گیرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید