اکونومی نیوز / سیاسی

۲۲ زندانی ایرانی امروز از عراق به کشور منتقل می‌شوند

کد خبر 56957 1399-08-12 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کاردار ایران در عراق اعلام کرد: قرار است امروز (دوشنبه) ۲۲ نفر از شهروندان ایرانی که در عراق زندانی بودند، برای گذراندن ادامه دوران حبس‌شان از عراق به ایران منتقل ‌شوند. 
۲۲ زندانی ایرانی امروز از عراق به کشور منتقل می‌شوند


سید موسی علیزاده طباطبایی در این ارتباط افزود:  مدت حکم  اکثر این زندانیان از ۲ تا ۱۰ سال  حبس بوده که  آنها یک چهارم زمان حبس خود را گذرانده اند .  این دیپلمات کشورمان در عراق  با بیان اینکه این امر در پی رایزنی های فشرده  سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق به خصوص  ایرج مسجدی، سفیر کشورمان در این کشور همسایه با مقامات دادگستری عراق از جمله رئیس قوه قضاییه و دادگستری عراق صورت انجام می شود، افزود : این  انتقال بر اساس ماده ۳ توافقنامه همکاری حقوقی و قضایی ایران و عراق انجام می شود .
طباطبایی همچنین اظهار کرد: جرم اکثر این  زندانیان ورود غیرقانونی به عراق، حمل مواد مخدر و سرقت بوده است که این جرایم در عراق با مجازات های سنگینی همراه است . بر اساس این گزارش انتقال  این زندانیان در روز دوشنبه با حضور نمایندگان دادگستری عراق  و وکیل و نماینده سفارت ایران در این کشور در مرز شلمچه انجام می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


«جبهه النصره» ۲۴ مرتبه مناطق کاهش تنش در سوریه را هدف قرار داد
مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه با صدور بیانیه‌ای از حملات گسترده تروریست‌های «جبهه النصره» به مناطق کاهش تنش در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

کشته شدن ۵ تن از جمله یک کودک در حمله ائتلاف عربی به الحدیده
در پی حملات ائتلاف متجاوز عربی به شهرستان الحوک در الحدیده، پنج یمنی از جمله یک دختربچه کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید