اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

تورم فرانسه صفر شد

کد خبر 56914 1399-08-12 09:41
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تورم ماهانه فرانسه نیز به سطح منفی رسید.
تورم فرانسه صفر شد


نرخ تورم فرانسه در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به صفر درصد رسید که این نرخ تورم، یکی از کمترین تورم های ثبت شده از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تاکنون بوده است.
مهمترین عامل کاهنده نرخ تورم طی این مدت مربوط به بخش انرژی بوده که در آن تورم از منفی هشت درصد به منفی ۷.۷ درصد کاهش یافته است.
در بین سایر بخش های نیز نرخ تورم مواد غذایی با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۵ درصد رسیده ولی تورم بخش تنباکو به ۱۳.۷ درصد افزایش پیدا کرده است. 
متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ برابر با ۴.۳۵ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۸ با ۱۸.۸ درصد و کمترین نرخ تورم ثبت شده نیز تورم منفی ۰.۷ درصدی ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹ بوده است.
بر مبنای ماهانه نیز تورم فرانسه در ماه اکتبر منفی ۰.۱ درصد اندازه گیری شده که نسبت به تورم ثبت شده ماه قبل ۰.۴ درصد بیشتر شده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت مربوط به گروه مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات آن ها در نظر نمی گیرد در این ماه به ۰.۱ درصد رسیده است.
از سوی دیگر نرخ تورم در سوئد کاهش پیدا کرده است؛ به گونه ای که تورم سالانه این کشور تا پایان ماه سپتامبر با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است. 
این نرخ تورم که کمترین نرخ تورمی سوئد در طول سه ماه اخیر محسوب می شود، بیش از همه تحت تأثیر تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی قرار گرفته است که تورم آن به ۰.۹ درصد افزایش یافته است. حمل و نقل نیز تورم ۰.۸ درصدی را تجربه کرده اما تورم در بخش فرهنگ و آموزش به منفی ۲.۴ درصد و رستوران و هتلداری به منفی ۰.۱ درصد کاهش یافته است. 
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۳ درصد رسیده است.
متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۴۷درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، مربوط به ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » قم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان


طرح ۱.۹ تریلیون دلاری برای خروج اقتصاد آمریکا از بحران تصویب شد
مجلس سنا آمریکا طرح ۱.۹ تریلیون دلاری رییس جمهوری این کشور در راستای خروج اقتصاد واشنگتن از بحران کرونا را با وجود ۴۹ رای مخالف جمهوریخواهان به تصویب رساند.

خالق اولین نرم‌افزار آنتی‌ویروس به کلاهبرداری در رمزارز و پولشویی متهم شد
جان مک‌کافی و جیمی گیل واتسون جونیور، محافظ او متهم شده‌اند که با تبلیغ رمزارزها (ارز دیجیتال) در حساب توییتری پرطرفدار خود، باعث افزایش قیمت این رمزارزها شده‌اند.

بیت کوین کمی پیشروی کرد
ارزش بیت کوین پس از یک کاهش ۳.۴ درصدی دوباره بالا رفت ولی همچنان ۱۰ هزار دلار پایین تر از اوج بیش از ۵۸ هزار دلار آن در ماه فوریه معامله می‌شود.

افت قیمت جهانی طلا به پایین‌ترین سطح ۹ ماهه
قیمت جهان ی طلا عصر جمعه تحت تأثیر تقویت ارزش دلار به پایین‌ترین سطح در ۹ ماه اخیر رسید و از ۱,۷۰۰ دلار پایین‌تر آمد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید