اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ به فرضیه آشوب پسا انتخاباتی دامن زد

کد خبر 56911 1399-08-12 09:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید طولانی شدن روند شمارش آرا، پای وکلای او را به پرونده انتخابات ۲۰۲۰ باز خواهد کرد، امری که ترس از بروز آشوب‌های خیابانی را دامن می‌زند.
ترامپ به فرضیه آشوب پسا انتخاباتی دامن زد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، تنها یک روز مانده به انتخابات ۲۰۲۰، صحت این رقابت کلیدی را زیر سوال برد و مدعی شد به درازا کشیدن شمارش آرا، مسئله وحشتناکی است و احتمالاً وکلای وی برای این موضوع چاره‌ای خواهند اندیشید.
تعداد آنهایی که در انتخابات پُستی شرکت کرده‌اند، از ۹۰ میلیون نفر فراتر رفته و شمارش آراء آنها در همان روز انتخابات میسر نخواهد بود.
ترامپ بی‌آنکه توضیح بیشتری بدهد مدعی شد: فکر نمی‌کنم اینکه بعد از انتخابات مدت زیادی انتظار بکشیم، امر عادلانه‌ای باشد. به محض اینکه انتخابات تمام شود، با وکلایمان دست به کار می‌شویم.
ترامپ در ادامه ادعاهای خود افزود: تمام کشورهای جهان و آمریکا منتظرند تا بفهمند چه کسی برنده انتخابات است حال آنکه سوم نوامبر (سه شنبه ۱۳ آبان) می‌آید و می‌رود و ما متوجه نخواهیم شد چه کسی پیروز شده. در کشور شاهد هرج و مرج و آشوب خواهیم بود.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گزارش آکسیوس مبنی بر اینکه وی قصد اعلام پیروزی زودهنگام را دارد، انکار کرد.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


جزئیاتی تازه از هواپیماربایی در آسمان ایران هواپیما ربا اسلحه پلاستیکی و جلیقه انتحاری چوبی داشت
یک منبع آگاه، جزئیات کاملی از هواپیماربایی امروز در مسیر اهواز - مشهد در اختیار خبرفوری قرار داد.

امیرعبدالهیان: بدون جانفشانی سردار سلیمانی پاپ فرانسیس نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل از ورود ‫پاپ‬⁩ فرانسیس به بغداد خبر داد و گفت: بدون نقش مهم جانفشانی ابومهدی المهندس، سردار سلیمانی و شهدای مبارزه با تروریسم، امروز پاپ نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود. ‫


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید