اکونومی نیوز / اجتماعی

شناسایی یک التهاب جدید در افراد مبتلا به ایدز

کد خبر 56909 1399-08-12 09:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک التهاب جدید را در افراد مبتلا به ایدز کشف کرده‌اند و سعی دارند درمان جدیدی برای کاهش این التهاب ارائه دهند.
شناسایی یک التهاب جدید در افراد مبتلا به ایدز


اگرچه درمان های ضد ویروسی که برای مقابله با ویروس HIV به کار می روند، تاثیر زیادی دارند اما بررسی ها نشان می دهند افرادی که به این ویروس مبتلا هستند، نسبت به بقیه افراد، پیری زودرس و کاهش طول عمر بین پنج تا ۱۰ سال را تجربه می کنند.
این پیامدها با التهاب مزمن نیز همراه است که می تواند به آغاز بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند تصلب شرایین،  سرطان و اختلالات عصبی شناختی منجر شود.
پژوهشگران "مرکز پزشکی بوستون"(BMC) در بررسی جدیدی، عواملی را که می توانند در بروز التهاب نقش داشته باشند، ارزیابی کردند و ناتوانی در کنترل آران ای ویروس HIV را یک عامل مهم در بروز این التهاب شناختند.
نتایج این پژوهش، بر ارائه درمان های جدیدی تاکید دارد که التهاب دائمی را در بیماران مبتلا به HIV هدف قرار می دهند تا درمان آنها نتیجه بهتری داشته باشد. ویروس HIV پس از مبتلا کردن شخص، برای همیشه بخشی از DNA او می شود.
سلول های مبتلا در بیشتر موارد خاموش هستند و ویروس را تکثیر نمی کنند اما آران ای که DNA ویروس آن را تولید می کند، نخستین گام برای تکثیر ویروس به شمار می رود. درمان های ضد ویروسی می توانند به پیشگیری از پیامدهای بروز ایدز کمک کنند اما توانایی پیشگیری از التهاب مزمنی را که در بیماران مبتلا به HIV متداول است و به مرگ و میر منجر می شود، ندارند.
"نینا لین"(Nina Lin)، از پژوهشگران این پروژه گفت: پژوهش ما قصد دارد یک ارتباط احتمالی را میان سلول های آلوده به HIV و بروز التهاب مزمن در افراد مبتلا به این ویروس شناسایی کند.
پژوهشگران در این پروژه، ۵۷ بیمار مبتلا به HIV را که تحت درمان ضد ویروسی قرار گرفته بودند، بررسی کردند. آنها میزان التهاب خون و ویروس ها را در بیماران جوان و مسن مقایسه کردند. سپس به بررسی توانایی التهاب خون در فعال کردن تولید HIV از سلول های خاموش پرداختند.
دکتر "مانش ساگار" (Manish Sagar)، از پژوهشگران این پروژه گفت: یافته های این پژوهش نشان می دهند که به درمان های جدیدی برای هدف قرار دادن التهاب در بدن افراد مبتلا به HIV نیاز داریم. داروهای ضد ویروسی کنونی، از بروز عفونت جدید پیشگیری می کنند اما نمی توانند به پیشگیری از تولید آران ای ویروس HIV بپردازند.
وی افزود: ما امیدواریم که پژوهش ما به بررسی و ارائه داروهایی منجر شود که می توانند تولید آران ای ویروس HIV را متوقف کنند تا التهاب کاهش یابد.
این پژوهش، در مجله "Journal of Infectious Diseases" به چاپ رسید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ویروس | درمان |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید