اکونومی نیوز / تکنولوژی

کارخانه جدید هواوی وابستگی به تراشه‌های آمریکایی را برطرف می‌کند

کد خبر 56904 1399-08-12 09:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هواوی برای مقابله با اثرات تحریم‌های آمریکا، کارخانه جدید تولید تراشه را در شانگهای تأسیس می‌کند. این کارخانه بخش اعظم نیازهای هواوی را برطرف می‌کند.
کارخانه جدید هواوی وابستگی به تراشه‌های آمریکایی را برطرف می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، کارخانه تراشه سازی هواوی در شانگهای انواع تراشه‌های مورد نیاز در صنعت مخابرات را برای هواوی تولید می‌کند. اداره این کارخانه توسط یک شرکت شریک به نام مرکز IC R&D صورت می‌گیرد.
این کارخانه فعالیت خود را با تولید تراشه‌های قدیمی ۴۵ نانومتری آغاز می‌کند و از اواخر سال ۲۰۲۱ به تولید تراشه‌های ۲۸ نانومتری روی خواهد آورد. این تراشه‌ها در تلویزیون‌های هوشمند و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
انتظار می‌رود این کارخانه بتواند تا اواخر سال ۲۰۲۲ تراشه‌های ۲۰ نانومتری تولید کند و در نهایت نیازهای سخت افزاری هواوی برای تولید سخت افزارهای مبتنی بر شبکه‌های نسل پنجم را برطرف کند.
دولت ترامپ امیدوار بود تا با تحریم تجارت شرکت‌های فناوری آمریکایی با هواوی خسارت سنگینی به کسب و کار آن وارد کرده و تأمین تراشه‌ها و سخت افزارهای مورد نیاز هواوی را با چالش جدی مواجه کند. اما هواوی به سرعت در مسیر کسب دانش فنی مورد نیاز برای مقابله با تهدیدهای آمریکاست.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


ساخت هیدروژل‌هایی با کاربرد در صنعت پزشکی و تصفیه پساب‌های صنعتی
محققان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت هیدروژل‌هایی با قابلیت کاربرد در صنعت پزشکی و تصفیه پساب‌های صنعتی شدند.

موشکی با قابلیت بازیافت و حمل ۸ هزار کیلو بار ساخته می شود
یک شرکت هوافضا قصد دارد موشکی با قابلیت بازیافت قسمت اول و حمل ۸ هزار کیلو به مدار زمین بسازد که ارتفاع آن ۴۰ متر خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید