اکونومی نیوز / سیاسی

«الحلبوسی» بر لزوم تصویب سریعتر «قانون انتخابات» عراق تأکید کرد

کد خبر 56888 1399-08-12 09:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پارلمان عراق در جریان دیدار با یک عضو ارشد جریان «صدر» بر لزوم تصویب سریعتر «قانون انتخابات» تأکید کرد.
«الحلبوسی» بر لزوم تصویب سریعتر «قانون انتخابات» عراق تأکید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «محمد الحلبوسی» با «نصار الربیعی» از اعضای ارشد جریان «صدر» عراق دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سیاسی عراق و همچنین برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور بحث و تبادل نظر کردند.
رئیس پارلمان عراق در جریان این دیدار بر لزوم تصویب هرچه سریع‌تر قانون انتخابات در پارلمان تأکید کرد و گفت: مهمترین بخش از قانون انتخابات مربوط به دادگاه عالی فدرال است که باید سریع‌تر به تصویب برسد.
پیشتر نیز «نعیم العبودی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در موعد مقرر تأکید کرده بود. وی گفته بود: دولت راهی جز برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق در موعد مقرر ندارد.
این نماینده پارلمان عراق همچنین تاکید کرده بود: در حال حاضر تمامی احزاب، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی عراق از برگزاری انتخابات پارلمانی در تاریخ از پیش تعیین شده حمایت به عمل می‌آورند.
العبودی در ادامه یادآور شده بود: کمیسیون حقوقی پارلمان دیداری با اعضای کمیساریای عالی انتخابات داشته است تا نسبت به توانایی این کمیساریا برای برگزاری انتخابات مطمئن شود و این کمیساریا هم تأیید کرده است که می‌تواند انتخابات را در ماه ژوئن سال آینده برگزار کند.

کلمات کلیدی » عراق | حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


روند بررسی اعتبارنامه تاجگردون غیرقانونی از آب درآمد؟ تاجگردون: این داستان‌ها را آقای توکلی و دوستانش خلق کرده‌اند
غلامرضا تاجگردون در مورد رد اعتبارنامه اش در مجلس یازدهم گفت: همه این داستان‌ها را آقای توکلی و دوستانش خلق کرده‌اند. من حاضرم آقای توکلی بیاید و نصف اموالش را به من بدهد و من هم کل اموالم را به وی خواهم داد.

علی لاریجانی فعالیت انتخاباتی ندارد
نماینده دوره دهم مجلس خبری درباره حضور مشروط علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: وی هیچ فعالیت سیاسی و انتخاباتی ندارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید