اکونومی نیوز / سیاسی

«فائوچی» از بایدن تمجید کرد/ کاخ سفید خشمگین شد

کد خبر 56882 1399-08-12 09:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور ارشد کارگروه مقابله با ویروس کرونای کاخ سفید در اظهاراتی که می‌تواند وزنه انتخابات را به سمت حزب دموکرات سنگین‌تر کند؛ از رویکرد بایدن در مواجهه با کووید ۱۹ تمجید کرد.
«فائوچی» از بایدن تمجید کرد/ کاخ سفید خشمگین شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان: کاخ سفید به اظهارات آنتونی فائوچی رئیس مؤسسه حساسیت و بیماری‌های عفونی آمریکا و مشاور ارشد کارگروه مقابله با ویروس کرونا واکنش نشان داد و او را به حمایت از جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ متهم کرد.
فائوچی در مصاحبه با واشنگتن پست، در پاسخ به سوالی درباره تفاوت رویکرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و بایدن، گفته بود: بایدن مقابله با ویروس کرونا را از منظر بهداشت عمومی جدی گرفته است.
وی همچنین گفته بود که ترامپ از منظر اقتصادی و بازگشایی کشور با این بحران مقابله می‌کند.
«جاد دییر» سخنگوی کاخ سفید هم این اظهارات را غیرقابل پذیرش و هنجارشکنانه تلقی کرد و گفت: وظیفه فائوچی بیان نگرانی‌هایش و تلاش برای تغییر راهبرد دولت است. اما او ترجیح می‌دهد که به جای این کار، از رئیس‌جمهور در رسانه‌ها انتقاد کند و رویکرد سیاسی خود را از راه تقدیر از رقیب ترامپ، نشان دهد.
به گزارش مهر، اختلاف فائوچی و کاخ سفید امر جدیدی نیست و وی پیشتر هم از ترامپ به دلیل اینکه بدون اجازه بخشی از اظهارات او را در متن یکی از تبلیغات انتخاباتی‌اش گنجانده بود؛ انتقاد کرد. اما با توجه به جایگاه وی در کارگروه ویژه مبارزه با کرونا، تقدیرش از بایدن، می‌تواند در بازه زمانی یک روز مانده تا انتخابات ۲۰۲۰، وزنه رأی مردمی را به سمت حزب دموکرات سنگین‌تر کند. این در حالی است که در حال حاضر هم، بایدن در سطح ملی، دست‌کم ۸ پله در نظرسنجی‌ها جلوتر از ترامپ است.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ | ویروس | بهداشت | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


۲ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شدند
نظامیان رژیم صهیونیستی ۲ شهروند فلسطینی در کرانه باختری را هدف اصابت گلوله قرار داده و آنها را به شدت زخمی کردند.

تنها راه پایدار برای نزدیکی ملت‌ها، بازگشت به دانش و فرهنگ است
رئیس‌جمهور گفت: تنها راه پایدار برای نزدیکی میان ملت ها، بازگشت به سرچشمه‌های زلال دانش و فرهنگ است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید