اکونومی نیوز / اجتماعی

شناسنامه اراذل جمع آوری شده است

کد خبر 56880 1399-08-12 09:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به جمع آوری شناسنامه اراذل و اوباش گفت: مقابله با اراذل و اوباش بعد از امنیت اولویت اول ناجاست.
شناسنامه اراذل جمع آوری شده است

سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم برخورد جدی تر با اراذل و اوباش و افرادی که نظم جامعه را به هم می‌زنند، اظهار کرد: مقابله با اراذل و اوباش بعد از موضوع امنیت اولویت اول ناجا است.
وی افزود: برخوردهای ما با اراذل و اوباش استمرار خواهد داشت و همان طرح‌هایی که در یکی دو ماه گذشته اعلام و اجرا شده است را تا زمانی که این افراد متنبه شوند و دیگر جامعه را نا امن نکنند ادامه دارد.
جانشین فرمانده ناجا گفت: با ایجاد حاشیه و پرداختن به موضوعات غیر نمی‌توان هیچ خدشه‌ای به ناجا و طرح‌های مقابله‌ای ناجا با اراذل و اوباش وارد کرد.
اگر لازم باشد با اوباش شدیدتر هم برخورد می‌کنیم
سردار رضایی تاکید کرد: اگر در برهه‌ای از زمان ایجاب کند که ناجا حتی شدید تر و با شدت تر بیشتر طرح‌های مقابله‌ای با اراذل و اوباش را اجرا کند ما آماده‌ایم و برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه از هیچ تلاشی دست بر نمی‌داریم.
وی با اشاره به طرح جدید ناجا برای برخورد با اراذل و اوباش گفت: برای اجرای طرح‌های جدید مقابله با اراذل و اوباش شناسنامه و اطلاعات آنها جمع آوری و در اختیار ناجا قرار گرفته است.
جانشین فرمانده ناجا گفت: مقتدارنه با اراذل و اوباش برخورد می‌کنیم؛ با کسی که عربده کشی می‌کند باید به گونه‌ای برخورد کرد که دیگر نتواند حتی چوب کبریتی را هم بلند کند. پارک‌ها و تفرجگاه‌ها باید از وجود اراذل و اوباش و خرده فروشان مواد مخدر خالی شوند و باید کاری کنیم که خانواده‌ها برای حضور در این تفرجگاه‌ها احساس امنیت و آرامش داشته باشند.
برنامه جدید نیروی انتظامی برای برخورد با اراذل و اوباش
پیش تر سردار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه ناجا برای برخورد شدیدتر با اراذل و اوباش اظهار کرد: ناجا برنامه خوبی برای برخورد شدیدتر و جدی‌تری با اراذل و اوباش طرح‌ریزی کرده است.
وی ادامه داد: در این طرح اطلاعات اراذل و اوباش شناسایی شده، آنها به سه سطح (یک، دو و سه) تقسیم‌بندی شده که متناسب با میزان خطراتی که هر اوباش می‌تواند برای جامعه داشته باشد، تقسیم‌بندی شده‌اند. برای هر دسته و سطح از اوباش که به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند، دستورالعمل خاصی صادر شده که مبنای این دستورالعمل همانطور که اشاره شد، میزان خطراتی است که هر گروه می‌تواند برای جامعه داشته باشد.
به گفته شرفی، این دستورالعمل جدید ناجا به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و به زودی شاهد طرح جدید مقابله با اراذل و اوباش از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی هستیم.
وی بیان کرد: تیم‌های عملیاتی هم برای رصد، کنترل، دستگیری، مقابله و توجیه این افراد در این دستورالعمل پیش‌بینی شده و به طور کلی باید گفت که تمامی مواردی که لازم است را در این طرح در نظر گرفته‌ایم.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیشتر سعی در برخورد با اراذل و اوباش داشت که موفق هم بوده و در راستای فرامین مقام معظم رهبری که در نامه‌ای در هفته ناجا به اطلاع ما رسید، ناجا طرح جدیدی برای مقابله با این افراد در نظر گرفت و در حال حاضر بر این موضوع تسلط کامل دارد.
شرفی گفت: به نظر می‌رسد اگر فرآیند برخورد با چنین افرادی که مخل نظم، امنیت و آرامش جامعه هستند، شدیدتر شود و اجازه ندهیم که آنها به حقوق دیگران دست‌درازی کنند، در نهایت فرآیند مقابله‌ای ناجا با اراذل و اوباش کامل‌تر می‌شود و تأثیر بسزایی در اجرای شاخص‌های نظم اجتماعی خواهد داشت.

کلمات کلیدی » ایران | طلا | حقوق |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


ماجرای جذب همسران و اقوام مدیران کل شهرداری در این سازمان
عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عدم رعایت قانون و جذب همسران و اقوام نزدیک مدیران کل شهرداری تهران در این سازمان، انتقاد کرد.

هشدار؛ حضور مردم برای خرید و کم اهمیت شمردن شرایط پاندمی کرونا
یک روانشناس گفت: فشارهای روحی حاصل از طولانی شدن مدت زمان بیماری، در خانه ماندن و... ‌اکنون همانند یک فنر عمل می‌کند که با آزاد شدن در هر لحظه‌ای افراد را به عرصه مهمانی، جشن‌ها، دید و بازدید و خرید می‌کشاند.

واکسن شهید فخری‌زاده در مرحله تست انسانی دسترسی به واکسن‌های ایرانی کرونا از شهریور ۱۴۰۰
رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین جزئیات تولید واکسن‌های ایرانی کرونا را تشریح کرد.

تربیت ناخداهای جوان در بندر کنگ/ لزوم مشوق‌هایی برای احیای میراث جهانی
توافق با وزارت آموزش و پرورش برای راه اندازی هنرستان علوم و فنون دریانوردی در بندر کنگ با هدف تربیت ناخداهای جوان اقدام پاسدارانه دانش لنج سازی در ایران بوده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید