اکونومی نیوز / اجتماعی

محدودیت تردد در کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه

کد خبر 56860 1399-08-12 08:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
جانشین پلیس راه راهور گفت: از روز دوشنبه ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۲۴ جمعه ۱۶ آبان ورود خودروهای شخصی غیر بومی به ۲۵ مرکز استان و خروج خودروهای بومی از این مناطق ممنوع می‌شود.
محدودیت تردد در کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه تا پایان روز جمعه


سرهنگ ایوب شرافتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: مبنا و ملاک عمل همکاران ما فقط پلاک خودروست و آن هایی که اصرار به ورود یا خروج کنند ۵۱۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
وی گفت: اعمال محدودیت در تهران و کرج یکپارچه دیده شده یعنی یک مرکز استان و یک منطقه دیده شده و تردد بین آن ها ممکن است.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم با اشاره به اینکه بگیر و ببند و نظارت از بالا به پایین همیشه مؤثر نیست افزود: همه مردم و اتحادیه ها و اصناف باید به وظایف خودشان با رعایت مقررات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک عمل کنند تا شاهد مدیریت و بهبود اوضاع کسب و کار و معیشت همه باشیم.
محسن فرهادی با یادآوری اینکه سلامت و اقتصاد به هم مرتبط هستند گفت: متأسفانه در هفته گذشته ۴۳ درصد اصناف مقررات را رعایت نکردند که این عدد خیلی بزرگی است.
وی تاکید کرد: قطعی با تمام اصناف و کسبه ای که مقررات را رعایت نکنند براساس قانون برخورد می شود و این برخورد از تذکر در بار نخست تا بستن و معرفی به دستگاه قضائی در مراحل بعد می رسد.
فرهادی با اشاره به وخیم بودن اوضاع در ۲۵ استان گفت: علاوه بر اعمال محدودیت ها، قوانین و مقررات سختگیرانه بهداشتی هم در این استان ها و مراکز استان ها اجرا خواهد شد.
وی درباره وضع استان های شمالی هم افزود: افزایش فزاینده میزان ابتلاء به و بستری ها و مرگ و میرها در استان های گیلان و مازندران و کاهش رعایت مقررات در این دو استان و همچنین خراسان رضوی که در روزهای تعطیل معمولاً مقصد سفر هموطنان هستند، ضرورت اتخاذ تدابیر و محدودیت های سختگیرانه تر را برای مدیریت بیماری ضروری کرد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین گفت: در ۴۳ شهر هفته گذشته محدودیت های شغلی گروه ۲ (مشاغلی که فعالیتشان ضروری نیست مثل آرایشگاه های مردانه و …) هم اضافه شد و از چهارشنبه آینده محدودیت های گروه شغلی ۲ در ۴۶ شهر دیگر هم افزوده خواهد شد.
آقای قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف نیز با اشاره به دسته بندی اصناف و مشاغل در ۴ گروه توسط ستاد ملی گفت: گروه ۳ و ۴ نزدیک به ۹ ماه است که تعطیل اند یا باید آن ها را به کلی تعطیل کنیم و یا فکری برای معیشتشان بکنیم.
وی افزود: ما دیگر حریف این ها نمی شویم باید چه کار کنند، مردم باید خودشان مراقب خودشان باشند، وقتی می بینند هموطنانشان دارند می میرند، بالای سر هر فرد که نمی شود یک ناظر گذاشت.
رئیس اتاق اصناف گفت: گشت های نظارتی با همکاری بهداشت، نیروی انتظامی، بسیج، سازمان صمت و تعزیرات و اصناف برای نظارت بر رعایت مقررات در اصناف راه اندازی شده است و بی اغماض با همه متخلفانی که مقررات را رعایت نکنند برخورد می کنیم.
رضا اکبری معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم با اشاره به ابلاغ فوری دستورالعمل روز یک شنبه به همه استان ها گفت: تمام مبادی فرعی و غیر اصلی مراکز استان ها تا ۲ شنبه ساعت ۱۲ شناسایی و مسدود خواهد شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | خودرو | وزارت | بهداشت | ماسک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تربیت ناخداهای جوان در بندر کنگ/ لزوم مشوق‌هایی برای احیای میراث جهانی
توافق با وزارت آموزش و پرورش برای راه اندازی هنرستان علوم و فنون دریانوردی در بندر کنگ با هدف تربیت ناخداهای جوان اقدام پاسدارانه دانش لنج سازی در ایران بوده است.

سابقه جانبازی و ایثارگری رزمندگان عملیات مرصاد پذیرفته می‌شود/ ملاک تایید سابقه، حضور در عملیات است
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از این پس خانواده‌های شهدا، عزیزان جانباز و رزمندگان عملیات مرصاد، در صورت تشکیل و تکمیل پرونده، تحت پوشش بنیاد شهید هستند.

آنچه که از لکه‌های سمج پوستی یا بیماری رزاسه نمی‌دانید
معمولاً متخصصان، رزاسه یا «لکه‌های قرمز روی پوست همراه با خارش» را یک مشکل پوستی مزمن در نظر می‌گیرند که اگر درمان نشود به مرور زمان شدت می‌یابد.

برخورد جدی با متخلفان قاچاق و فروش حیات وحش در آستانه نوروز
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن توصیه به خودداری از خرید این گونه‌های ممنوعه و ارزشمند خاطرنشان کرد: با متخلفان قاچاق و فروش حیات وحش در استان تهران برخورد جدی می‌شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید