اکونومی نیوز / راه و مسکن

مسکن ملی برای دهک های پردرآمد طراحی شده است!

کد خبر 56843 1399-08-12 05:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو هیات علمی دانشگاه تهران طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را مانور سیاسی و تبلیغاتی مجلس و دولت قلمداد کرد و گفت: مسکن ملی برای دهک های پردرآمد طراحی شده است نه دهک های متقاضی مسکن!
مسکن ملی برای دهک های پردرآمد طراحی شده است!


بازار مسکن همپای دیگر بازارها در سال های اخیر متورم شده و علی رغم  عدم توانایی بسیاری از دهک های جامعه برای خرید خانه، قیمت ها همچنان در شیب صعودی قرار دارد تا بر نگرانی های مستاجران و متقاضایان مسکن بیش از پیش افزوده شود.  از سوی دیگر زمزه هایی مبنی بر طرح های اخذ مالیات از خانه های خالی و ساخت مسکن ملی توسط دولت، دورنمای مشخصی برای متقاضیان ترسیم نکرده است. بازار مسکن هم اکنون درگیر سفته بازی است و برخی گروه های اقتصادی در قالب تعاونی های مسکن نیز در این مسیر قرار گرفته اند.
برای بررسی تحولات بازار دکتر سید امیر منصوری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه سوربن فرانسه گفت و کردیم که مشروح آن در ادامه می آید:  
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بازار | مسکن | تهران | دولت | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


با ۵۰۰ میلیون تومان می توان در تهران خانه خرید؟
در برخی محله های جنوبی مثل خاورشهر، تقی آباد، علائین، دولت خواه و عباس آباد (منطقه۲۰) می توان با حدود ۵۰۰ میلیون تومان خانه دار شد.

ورود مسافران با تست جعلی ادامه دارد؟
در شرایطی که قرار بود آزمایشگاه‌های مرجع مورد تایید وزارت بهداشت برای جلوگیری از ارائه تست جعلی PCR اعلام شده و مسافران با شرایط خاصی بتوانند از کشورهای مختلف به ایران وارد شوند، همچنان این اتفاق نیافتاده است.

تخلف در تنظیم قرارداد‌های خرید هواپیما‌های وارداتی پس از برجام ۵ هواپیمای ATR به دلیل تحریم زمین‌گیر شده‌اند
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در تنظیم قرارداد‌های هواپیما‌های وارداتی ATR پس از توافق برجام تخلف صورت گرفته است.

گرانی سیمان، پروژه‌های ساختمانی را تعطیل می‌کند برای کنترل قیمت، باید جلوی دلالی را گرفت وزارت صمت، بازار را رها کرده است
دبیرکل کانون انبوه‌سازان کشور گفت: دلالی و‌ واسطه‌گری باعث شده سیمان با اختلاف قیمت حدود ۳۰هزار تومان بدست سازندگان برسد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید