اکونومی نیوز / اجتماعی

نکته های جالب متخصص کودکان؛ نسخه هر چه کمتر، تاثیر گذار تر

کد خبر 56809 1399-08-11 20:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سلامت خبرنیوز نوشت:دکتر غلامرضا خاتمی، متخصص بیماری های کودکان با حضور در برنامه تالار تجربه از شبکه سلامت به نکات جالبی درمورد پزشکی اشاره کرد.
نکته های جالب متخصص کودکان؛ نسخه هر چه کمتر، تاثیر گذار تر

در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید. ♦در هر کاری باید فرد خودباوری داسته باشد، اگر هر فردی خودش را باور کند که می تواند کاری را انجام دهد قطعا موفق خواهد شد. ♦استعداد جوانان ایرانی در هیچ کس و هیچ جای دنیا دیده نشده است، بهترین چیزی که در این جوانان وجود دارد همین استعداد است؛ اگر زمینه فعالیت آن ها فراهم شود به خوبی خود را نشان خواهند داد. ♦هر فردی در کنار پشتکاری که دارد اگر استقامت داشته باشد مطمئنا به پیروزی دست خواهد یافت. ♦به تمام همکارانم می گویم که به جوانان اهمیت بدهید تا بتوانند خود و استعداد هایشان را نشان دهند. ♦احترام گذاشتن در عرصه پزشکی بسیار مهم است و باید پزشکان هوای همدیگر را داشته باشند. ♦قبل از تشخیص هر بیماری باید به صحبت های بیمار و خانواده بیمار گوش دهیم، بسیاری از این تشخیص ها را می توان از صحبت های آن ها دریافت کرد. ♦نسخه هر چه کمتر باشد تاثیر گذار تر است مخصوصا در کودکان، گاهی اوقات اگر برای کودک دارو نوشته نشود بهتر درمان می شوند؛ بسیاری از بیماری ها نیازی به دارو ندارد و برخی دیگر با کمترین دارو درمان می شوند در نتیجه باید از تجویز داروهای اضافه خودداری کنیم. ♦اگر اخلاق در کنار علم نباشد؛ علم فرد هبچ فایده ای ندارد. علم و اخلاق در گنار همدیگر گره گشایی می کند. 1717
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » ایران | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دستگیری دو سارق قاپ زن با سابقه ۴۰ فقره سرقت موبایل
رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از دستگیری ۲ سارق قاپ زن با کشف ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان هنگام سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

حادثه گازگرفتگی در محله گلاب‌دره جان دو نفر را گرفت
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از وقوع حادثه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در یک منزل مسکونی در منطقه گلابدره و فوت دو نفر به دلیل این حادثه خبر داد.

هوای تهران برای گروه‌های حساس آلوده است
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر روی عدد ۱۰۲ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

تمدید تعطیلی این مشاغل به مدت یک هفته ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی
سلامت ایلنا نوشت: علی رغم پایان محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی دوهفته‌ای صنوف پایتخت، فقط صنوف گروه‌های شغلی ۱ و۲ مجوز فعالیت و گروه‌های ۳ و ۴ شهر تهران به مدت یک هفته تمدید شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید