اکونومی نیوز / سیاسی

بایدن دیوانه است/ می‌خواهد سال‌ها آمریکا را تعطیل کند

کد خبر 56795 1399-08-11 19:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه جنگ قدرت برای کسب آرای بیشتر در انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرد: بایدن دیوانه می‌خواهد سال‌ها آمریکا را به دلیل کرونا تعطیل کند.
بایدن دیوانه است/ می‌خواهد سال‌ها آمریکا را تعطیل کند

به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توئیتری در ادامه جنگ قدرت برای کسب آرای بیشتر در انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرد که رقیب انتخاباتی دموکرات وی سال‌ها ممکن است به دلیل کرونا آمریکا را تعطیل کند.
رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص نوشت: بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری می‌خواهد کشور ما را تعطیل کند؛ شاید (بایدن) بخواهد این کار را برای سال‌های دیگر انجام دهد، او دیوانه است.
رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص ادامه داد: این تعطیلی هرگز روی نخواهد داد؛ عظمت آمریکا را بازمی‌گردانیم.

از مدت ها قبل هرگاه بحث انتخابات در آمریکا بویژه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مطرح می شد، تحلیلگران اشاره هایی را نیز به احتمال بروز آشوب و درگیری میان طرفداران نامزدهای انتخاباتی می کردند؛ اما در چند ماه اخیر با توجه به تحولات موجود در ایالات متحده امکان وقوع این احتمال نه تنها افزایش یافته بلکه با توجه به آنکه شبه نظامیان هر دو نامزد برای یکدیگر خط و نشان می کشند هراس از تبعات آشوب های پسا انتخاباتی نیز بیشتر شده است.
آنچه بیش از همه موجب نگرانی در مورد این آشوب شده آن است که طرفداران افراطی «دونالد ترامپ» و «جو بایدن» هر دو مسلح هستند و از دید برخی کارشناسان حتی امکان بروز جنگ داخلی در آمریکا در جریان تحولات پس از انتخابات سوم نوامبر نیز وجود دارد.
به موجب احتمال طولانی شدن روند شمارش آرا در این دور از انتخابات و تردیدها مبنی بر انتقال مسالمت‌آمیز قدرت از سوی ترامپ، پیش‌بینی می‌شود که شاهد ناآرامی‌های به مراتب گسترده‌تری در روزهای بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) باشیم.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


سازمان منع تسلیحات شیمیایی، دمشق را به استفاده از گاز کلر متهم کرد
سازمان منع سلاح‌های شیمیایی مدعی استفاده ارتش سوریه از گاز کلر در شهر سراقب شد.

آغاز ماه رمضان برای مسلمانان پکن
مسلمانان شهر پکن نیز همراه با بسیاری از مسلمانان سایر کشورهای جهان از روز سه شنبه 24 فروردین (13 آوریل) ماه رمضان را آغاز کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید