اکونومی نیوز / اجتماعی

آلودگی‌ هوا کروناویروس را ۸ درصد مرگبارتر کرده است

کد خبر 56790 1399-08-11 19:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سلامت امسال هم مثل همیشه، شروع پاییز با آلودگی هوا همراه بود، اتفاقی مرگبار که احتمالا دیگر برای همه شهروندان، عادی شده است، اما امسال پخش کروناویروس کنار ذرات PM ۲.۵ در هوای کلانشهرها وضعیت را کمی متفاوت‌تر و حدود ۸ درصد مرگبارتر کرده است.
آلودگی‌ هوا کروناویروس را ۸ درصد مرگبارتر کرده است

، مطالعات متعددی در ماه‌های گذشته در کشورهای مختلف انجام شد که نشان می‌دهد، درگیری با آلودگی هوا احتمال مرگ بخاطر کروناویروس را افزایش می‌دهد، حتی برخی از تحقیق‌ها هم هشدار داده‌اند که با آلوده‌تر شدن هوا میزان شیوع ویروس هم افزایش پیدا می‌کند. چه ذرات معلق در هوا و چه کروناویروس هر دو وارد یکی از ارگان‌های بدن می‌شوند و ترکیب این دو در کنار هم هر کدام را مرگبارتر هم می‌کند. چند ماه پیش دانشگاه هاروارد مطالعه‌ای در این راستا انجام داد که این موضوع را تایید می‌کند. نتایج این مطالعه در ۳۰۸۰ منطقه ایالات متحده آمریکا از این قرار بود؛ قرار گرفتن بلندمدت در معرض آلودگی‌هوا منجر به افزایش آسیب‌پذیری نیست به تجربه پیامدهای شدیدتر کووید_۱۹ است. برای مثال این مطالعه نشان داده برای فردی که ده‌ها سال در منطقه‌ای درگیر با آلودگی هوا زندگی می‌کند، در صورت ابتلا به کروناویروس خطر مرگ ۸درصد بیشتر از دیگر افرادی است که در شهری بدون مشکل آلودگی هوا زندگی می‌کنند. در بخشی از این مطالعه در این رابطه آمده است:  «افزایش کوچکی برای قرار گرفتن در معرض ذرات PM ۲.۵ می‌تواند منجر به افزایش زیاد تعداد مرگ‌ومیر کویید_۱۹ شود.» مشروح این گزارش را اینجا بخوانید. ۲۳۵۲۳۷
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | ویروس | کووید19 | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


آیا بیمه تکمیلی هزینه‌های درمان کرونا را پوشش می‌دهد؟
طبق آمارهای رسمی، کرونا تا امروز بیش از یک میلیون نفر را در ایران درگیر کرده است که بسیاری از آن‌ها تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی نیستند.

مشاور حقوقی در موسسه تهران وکیل
خدمات حقوقی و مشاوره حقوقی در تهران وکیل از زمره خدماتی است که همیشه از طریق فضای مجازی امکان گرفتن خدمات وجود ندارد و بعضی پرونده های حقوقی وجود دارند که برای بررسی و تحلیل آن باید حتما نزد وکیل حاضر باشد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید