اکونومی نیوز / سیاسی

پلیس آمریکا به یک تجمع مسالمت‌آمیز در کارولینای‌شمالی حمله کرد

کد خبر 56787 1399-08-11 19:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پلیس در ایالت کارولینای شمالیِ آمریکا پس از حمله به تجمع مسالمت‌آمیزی که به همراه خانواده «جورج فلوید» برگزار شده بود، ۸ نفر را نیز بازداشت کرد.
پلیس آمریکا به یک تجمع مسالمت‌آمیز در کارولینای‌شمالی حمله کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه بیزینِس اینسایدِر، پلیس آمریکا در ایالت کارولینای شمالی به تجمع مسالمت‌آمیز مقابل یکی از مراکز اخذ رأی حمله کرد و به سوی مردم اسپری فلفل پاشید.
بر اساس اعلام این وبگاه، حادثه زمانی روی داد که پلیس برای متفرق کردن تجمع مسالمت‌آمیز گروه ۲۰۰ نفری از مردم در شهر «گراهام» که خانواده «جورج فلوید» نیز همراه آنان بود، از اسپری فلفل استفاده کرد.
معترضان در پاسخ به اقدام وحشیانه پلیس فریاد می‌زدند: ما کاری نکرده‌ایم. این بلایی است که شما به سرمان می‌آورید.
پلیس شهر «گراهام» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان این تجمع اعتراضی، ۸ نفر را بازداشت کرده است.
گفتنی است به دنبال قتل فجیع «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست مأموران پلیس سفیدپوست در شهر پورتلند ایالت اورگن تعداد زیادی از مردم به خیابان‌ها ریختند و تا مدت ها به توحش پلیس کشورشان در قبال سیاهپوستان در آمریکا اعتراض کردند.

کلمات کلیدی » آمریکا | مردم | پلیس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


کنایه تند مهاجری به قالیباف؛ مجلس دناپلاس دروغ را حلال کرده است؟ با اطلاع می‌گویم حرفتان درباره مصوبه ضدبرجامی کاملاً دروغ است
محمد مهاجری، روزنامه نگار و فعال سیاسی در واکنش به اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی نوشت: دروغ همچنان حرام است مگر اینکه مجلس دناپلاس حلالش کرده باشد!

آلمان یک ناو پیشرفته به تل آویو تحویل داد
آلمان یک ناو پیشرفته با نام «سپر» را به رژیم صهیونیستی تحویل داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید